Gündem
26 Ara 2020 19:51 Son Güncelleme: 26 Ara 2020 19:53

Fatih Terim'in yardımcısının aldığı ücret şaşırttı

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'in yardımlarından olan antrenör Albert Riera'nın asgari ücret ile göreve başladığı ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol

Galatasaray'da futbol oynadığı dönemde Albert Riera Ortega, Büyükçekmece'de Zeynep U.'ya ait villayı kiralık olarak tuttu. Ortega villadan ayrılırken arkasında kira ve taşınmazdaki hasarlar ile ilgili borç bıraktı.

Sözcü'den Hayati Arıgan'ın haberine göre; Villanın sahibi Zeynep U., avukatı Gülay Erinan aracılığıyla Ortega'nın borcunu mahkemeye taşıdı. Riera borca itiraz ederken geçtiğimiz yıl Büyükçekmece Sulh Hukuk Mahkemesi, Zeynep U.’yu haklı buldu. Zeynep U.'nun avukatı Gülay Erinan, Riera hakkında icra takibi başlattı.

YENİDEN GALATASARAY’A DÖNDÜ
Galatasaray'da ağustos ayında Hasan Şaş’ın teknik ekipten ayrılmasının ardından teknik direktör Fatih Terim, yardımcıları arasına Alber Riera Ortega'yı da aldı. Yaklaşık 70 bin TL için başlatılan icra takibi ile ilgili icra müdürlüğü Riera’nın maaşına haciz koydu. Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş., Riera’nın şirket kayıtlarında yapılan incelemede sözleşmesi uyarınca aylık yasal asgari ücret aldığını belirtti.

İspanyol antrenörün aylığı olan asgari ücretin 4’te biri olan 581 TL her ay kesilmeye başladı. Galatasaray, borç sona erene kadar haciz olunan miktarı, belirtilecek banka hesap numarasına yatıracağını belirtti.