Gündem
20 Mar 2021 10:58 Son Güncelleme: 20 Mar 2021 23:48

Fatih Portakal'dan İstanbul Sözleşmesi yorumu! "Gerçekten ağlamak istiyorum artık"

Fatih Portakal sosyal medya hesabından İstanbul Sözleşmesi'nin kaldırılmasını ve Merkez Bankası Başkanı değişimini yorumladı.

Google Haberlere Abone ol

Fox TV’den ayrıldıktan sonra haberciliğe YouTube’dan devam eden Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasını ve Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınarak yerine Şahap Kavcıoğlu'nun atanmasını yorumladı.

Naci Ağbal'ın görevden alındıktan sonra kullandığı ifadeleri "Üstü kapalı mutlululuk gibi" niteleyen Fatih Portal, Merkez Bankası'nın tepesinde yaşanan değişimi şöyle yorumladı:

"Naci bey görevden alınırken şükranlarını sunuyor! Ya sitem var ya da “2 arada 1 derede kalıyordum” demek isteyip “kurtardın beni” diyor.

Üstü kapalı mutlululuk gibi. @Merkez_Bankasi yeni başkana gelince CB’nın sözünden çıkmayacağı kesin. 2. Berat Albayrak vakası umarim yaşanmaz."

 

"AĞLAMAK İSTİYORUM"

Öte yandan Fatih Portakal, Türkiye'nin Erdoğan'ın imzasıyla İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine de "Ağlamak istiyorum" diyerek tepki gösterdi.

Fatih Portakal'ın Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesiyle ile ilgili yorumu ise şöyle:

"Merkez bankası başkanı sabaha karşı tek bir kararname ile görevden alınıyor. #İstanbulSözleşmesi tek bir kararname ile yine sabaha karşı feshediliyor. Tek bir kişi tek bir imza. Bu kadar. Gerçekten ağlamak istiyorum artık../"