Gündem
25 Eki 2021 14:11 Son Güncelleme: 25 Eki 2021 14:26

Fatih Portakal’dan Erdoğan’la ilgili çarpıcı yorum! ‘İddiaya hiç inanmıyorum...’

Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Osman Kavala açıklaması yapan 10 büyükelçi için verdiği talimata “inanmadığını” açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osman Kavala açıklaması yapan 10 ülkenin Türkiye büyükelçilerinin 'istenmeyen kişi' ilan edilmeleri için Dışişleri Bakanına talimat verdiğini söylemişti.

Erdoğan, "Talimatı Dışişleri Bakanımıza verdim, 'Bu 10 büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmesini hemen halledeceksiniz' dedim" ifadelerini kullanmıştı.

FATİH PORTAKAL’DAN “HİÇ İNANMIYORUM” TEPKİSİ

Gazeteci Fatih Portakal, Erdoğan’ın 10 büyükelçi için talimat verdiği açıklamalarına inanmadığını belirterek, “Olay esip gürlemek olsun başka bir şey değil” çıkışını yaptı.

Portakal, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kaydetti: “CB 10 elçinin gönderilmesi talimatını vermiş diyorlar. İddiaya hiç inanmıyorum. Gülüp geçtim. Erdoğan ve ekibini artık tanıdığım için tipik halkla ilişkiler çalışması. Duyan dik duruyor desin. Olay esip gürlemek olsun başka bir şey değil! Yapıyorsanız yapın fazladan cümle kurmayın.”

İşte o paylaşım...

 

Osman Kavala’nın serbest bırakılması çağrısı yapan ABD, Almanya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, Kanada, Norveç ve Yeni Zelanda’nın Ankara büyükelçileri, önceki gün Dışişleri Bakanlığı’na çağrılmıştı.