Polemik & Kulis
16 Ara 2018 14:30 Son Güncelleme: 16 Ara 2018 16:42

Fatih Portakal'dan Erdoğan'a flaş yanıt! "Edepsiz demeseydi iyiydi"

Gazeteci Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kendisi için kullandığı sözlere sosyal medyadan yanıt verdi.

Fatih Portakal'dan Erdoğan'a flaş yanıt! "Edepsiz demeseydi iyiydi"

Gazeteci Fatih Portakal, dün Denizli'deki konuşmasında kendisini kastederek  "Bir tanesi TV ekranlarından kendini bilmez, haddini bilmez, edep yoksunu bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor. Ahlaksıza bak, ahlaksıza bak. Bu ne terbiyesizliktir. Sen ne yapıyorsun, burası Paris mi? Gezi olaylarında, 15 Temmuz'da zaten herkes dersini aldı. Bu tür olaylara girişenler bunun bedelini ağır öderler'' diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a sosyal medyadan yanıt verdi.

Fatih Portakal, Twitter hesabından “Başları kesilmelidir,” diyene de bir iki laf edilseydi keşke. Her şey bir tarafa, “edepsiz ve ahlaksız” demeseydi iyiydi." ifadelerini kullandı.

Takvim Yazarı Erkan Tan geçtiğimiz hafta yazdığı bir yazıda, "Devlete baş kaldırdılar. Silah sıktılar. Taş attılar. Molotof kokteyli attılar. Sadece kamu mallarına değil binlerce sivil vatandaşın malına mülküne zarar verdiler. Bu nedenle başları kesilmelidir. Bu saatten sonra, Türkiye'de Sarı Yelek hayali kuranların sonu Sarı Etek olur…" ifadelerini kullanmıştı