Gündem
06 Şub 2014 21:18 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:55

Fatih Altaylı'nın bu ses kaydı olay yaratacak! Anket manipülasyonu nasıl yapıldı?

Başbakan Erdoğan'ın Habertürk'e verdiği talimatların ardından bu kez yeni ses kayıtları ortaya çıktı.

Dün twitter hesapları kapatılan Haramzadeler yeni bir twitter hesabı ve yeni bir ses kaydıyla geri döndüler. Bu kez iddialara göre Fatih Altaylı Habertürk'te anketleri değiştiriyor...
Bu kez Mehmet Fatih Saraç ve Fatih Altaylı arasında ve yine Mehmet Fatih Saraç ile Bilal Erdoğan arasında gerçekleşen telefon konuşmaları sızdırıldı.

ANKET MANİPÜLASYONU İDDİASI
Yeni ortaya çıkan ses kayıtlarında Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi’nin Habertürk için yaptığı “Türkiye Gündemi Mart 2013–İmralı ile Görüşmeler” başlıklı kamuoyu araştırmasında AKP lehine manipülasyon yapıldığını öne süren ifadeler açığa çıkıyor.
Mehmet Fatih Saraç’ın Başbakan Erdoğan’ın Kısıklı’daki evinin çıkışında Fatih Altaylı tarafından arandığı kayıtta Altaylı’nın Saraç’a MHP’den ve ‘Kararsızlar’dan BDP ve AKP’ye oy aktarımı konusunda fikir alması ve bunun Erdoğan’a iletilmesi talebi dikkat çekiyor.
BİLAL ERDOĞAN’A ANINDA AKTARILIYOR
Saat 14.40′ta Altaylı tarafından aranan Saraç bu konuşmanın hemen ardından saat 15.24′de Bilal Erdoğan’ı arayarak konuyla ilgili bilgi veriyor.
Saraç’ın Bilal Erdoğan’a ‘BDP’den Ak Partiye kayma var, CHP’den MHP’ye kayma var. Bunu yaparsak adamlar ayaklarını yavaşa alırlar’ diye konuyu özetlemesinin ardından konuşmayla ilgili Saraç, Altaylı’ya da bilgi veriyor.

İşte @haramzadelerBUF hesabından atılan o tweet:







İŞTE O ANKET: