Gündem
20 Mayıs 2024 12:24 Son Güncelleme: 20 Mayıs 2024 12:56

Fatih Altaylı’dan İmamoğlu’nun Roma gezisine tepki! ‘Ne farkı var demezler mi adama!..’

Fatih Altaylı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gazetecileri de götürdüğü Roma seyahatini eleştirerek, "Eğer AKP’nin yanlışlarını yapmaya devam edecek, muhalefetin AKP’den ne farkı var demezler mi adama!" dedi.

Gazeteci Fatih Altaylı, İmamoğlu’nun İstanbul’da düzenlenecek olan 2027 Avrupa Olimpiyat Oyunları’nın imza töreni için yaptığı Roma ziyaretine kendisinin davet edilmediğini davetli olsa da katılmayacağını belirtti.

Fatih Altaylı tartışma konusu olan geziye ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Önce bir düzeltme yaparak başlayayım. İmamoğlu’nun tüm gezilerinin baş konuğu Ertuğrul Özkök, gezi ile ilgili yazısında ‘Fatih Altaylı da davetliydi ama yurt dışı çıkış yasağı olduğu için gelemedi’ dedi. Şaşırdım. Çünkü geçen hafta Ayten Gökçer’in cenazesinde bana ‘Roma’ya geliyor musun?’ diye sormuştu ve ben de ‘Roma’da ne var?’ yanıtını vermiştim. ‘İmamoğlu’nun gezisi var’ deyince davetli olmadığımı olsam da katılmayacağımı açıkça söylemiştim.”

“Gazeteciler böyle davetlere giderler” diyen Altaylı, şöyle devam etti:

“Ancak bir şartla. Otel paralarını kendi ceplerinden öderler. Hatta eğer uçak kiralık bir uçaksa, uçak parasına da katkıda bulunurlar. Bulunmaları gerekir. Sonuçta dünyanın en önemli olayına şahitlik etmeye gitmiyorsun. Yarı turistik Roma gezisine gidiyorsun. Diyebilirsiniz ki ‘Ama AKP’li belediyeler ve bakanlıklar da yapıyor.’ Evet, yaptıkları doğru ama yapılan doğru değil. Eğer AKP’nin yanlışlarını yapmaya devam edecek, muhalefetin AKP’den ne farkı var demezler mi adama!"