Gündem
01 Nis 2022 13:45 Son Güncelleme: 01 Nis 2022 13:52

Fatih Altaylı'dan Erdoğan'ı kızdıracak Kaşıkçı çıkışı! Kaç para...

Fatih Altaylı, Cemal Kaşıkçı cinayetinde savcının yargılamanın durdurulup Suudi Arabistan'a devredilmesine ilişkin talebini değerlendirdi. Fatih Altaylı, “Fiyatı bilmek hepimizin hakkıdır.” dedi.

Gazeteci yazar Fatih Altaylı, 2 Ekim 2018 yılında Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili davada savcının Suudi Arabistan'ın talebi üzerine yargılamanın durdurulup bu ülkeye devredilmesini talebini değerlendirdi.

Cemal Kaşıkçı olayında Türkiye’nin tavrının değiştiğine dikkat çeken Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısında, “Herhalde, Türkiye gibi bir ülkede, bir savcının bu talebinin kendi kafasından çıktığını düşünecek kadar saf değilsiniz. Dünün koşullarında böyle bir talepte bulunmak, kafadan çok daha başka bir organ isterdi. Bugünün koşullarında böyle bir talep geliyorsa, biliniz ki, Türkiye makas değiştirmiştir. Elbette böyle şeyler olabilir. Belli ki, Türkiye de ABD’nin izinden gitmektedir. Onlar bu meseleyi 180 milyar dolarlık bir anlaşma ile unuttular. Şimdi benim merak ettiğim, Türkiye’nin bu “onur meselesinden” kaç para karşılığında vazgeçtiğidir. Fiyatı bilmek hepimizin hakkıdır.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan mahkeme savcının söz konusu talebiyle ilgili Adalet Bakanlığı'nın görüşünü sorduktan sonra karar verecek.