Gündem
26 Şub 2024 11:56 Son Güncelleme: 26 Şub 2024 12:42

Fatih Altaylı’dan AK Parti’ye Murat Kurum eleştirisi! ‘Keşke aday o olsaydı…’

Fatih Altaylı, Murat Kurum'u eleştirerek, "Ben başından beri AK Parti’nin adayı Ergün Turan olmalıydı dedim hep" ifadelerini kullandı.

Gazeteci Fatih Altaylı, Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Kurum'u eleştirerek, "Ben başından beri AKP’nin adayı Ergün Turan olmalıydı dedim hep" dedi.

“KADİR TOPBAŞ BENZERİ TEK KİŞİ O VARDI…”

CHP'nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'yla girdiği "davet" polemiğine değinen Altaylı, "AKP’nin adayı Ergün Turan olmalıydı dedim hep." görüşünü savundu.

Altaylı'nın yazısından ilgili bölüm şöyle:

"Kusura bakmasın ama Murat Kurum’un tadı ya da lezzeti yok, rengi de var diyemem, kokusu da. Baktığınız zaman gördüğünüz, aklınızda kalan, size bir kimlik mesajı veren bir tavrı yok. Ne iyi ne kötü…

Bu hali ile ben Murat Kurum’u siyasetçi olarak kime benzetiyorum biliyor musunuz? Yanlış anlamayın ama Kemal Kılıçdaroğlu’na. Onun da, özellikle siyasi hayatının ilk döneminde, renksiz, kokusuz, tavırsız bir hali vardı. Tepkisizdi, sahte tepkiler gösterir ama pek yakıştıramazdı. Zannederim, uzun süre bürokrasi içinde kalınca, biraz böyleleşiyordu insanlar. Tabii yine de aralarında çok önemli bir fark vardı. Kılıçdaroğlu eski Türkiye’nin bürokratıydı, Murat Kurum ise yeni Türkiye’nin.

Birinin bağlılığı devlete idi, diğerininki ise kişiye. Davetiyeyi İmamoğlu’na gönderdiği anlaşılan Ergün Turan’a dönersek. Ben başından beri AKP’nin adayı Ergün Turan olmalıydı dedim hep. Nedenini şimdi anlamışsınızdır. AKP’nin elinde Kadir Topbaş benzeri tek kişi o vardı. Keşke aday o olsaydı."