Televizyon
18 Ara 2019 12:04 Son Güncelleme: 18 Ara 2019 12:39

Fatih Altaylı fena çaktı! "600 bin satan Sabah 20 bine nasıl düştü?"

Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın Teke Tek programında konu Davutoğlu ve Babacan'ın yeni partileriydi. Konuklarla siyasetteki yeni arayışları konuşan Fatih Altaylı ilginç bir örnek verdi.

Teke Tek programında Fatih Altaylı'nın Sabah gazetesiyle ilgili verdiği tiraj bilgisi geceye damgasını vurdu.

Medyafaresi'nde yer alan habere göre Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın konukları Nasuhi Güngör, Gülfem Saydan Sanver ve Murat Sarı'ydı.

Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu ve Ali Babacan'ın da kurmak üzere olduğu iki yeni siyasi partiyle ilgili konuklar çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

 Programda konuklardan bazıları, Davutoğlu'nun da Babacan'ın da yeni bir şey söylemediğini, 17 yıllık AKP iktidarında onların da aktif yer aldığını ve bu nedenle başarısızlık varsa bu isimlerin de sorumlu olduğunu öne sürdü.

Fatih Altaylı bu iddiaya karşı farklı bir sektörden örnek verdi. Altaylı Sabah gazetesini kendisinin yönettiği dönemde tirajının 600 binlerde olduğunu ancak şimdiki yöneticilerin elinde 20 binlere kadar düştüğünü açıkladı.

Murat Sarı, "Ama siz orada bir sistem kurmuştunuz" diye Altaylı'ya destek verdi. Fatih Altaylı "Ali Babacan da böyle diyebilir, ben sistem kurdum, siz batırdınız diyebilir" şeklinde konuştu.