Medya
23 Kas 2021 13:28 Son Güncelleme: 23 Kas 2021 14:05

Fatih Altaylı Erdoğan’ın o sözlerine sert çıktı! ‘Madem savaştayız, söyleyin işgalciler kim?"

Fatih Altaylı, ekonomide yaşanan gelişmeler üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomik kriz, Dolar/TL kurunun rekor üstüne rekor kırması ve enflasyondaki durdurulamayan artış gündemde yerini korurken yaptığı "Bu ekonomik kurtuluş savaşından da milletimizi zaferle çıkaracağız" açıklamasını köşesinde eleştirdi.

“Ülke ekonomisinin içinde bulunduğu vaziyete uygun gördükleri kavram bu” diyen Altaylı, “Bir kurtuluş savaşı olması için, esir düşmüş olmak, işgal edilmiş olmak gerekiyor. İyi de bu işgal ve esaret ne zaman gerçekleşti! Ve biz nasıl oldu da farkında olmadık” ifadelerini kullandı.

“Arada iktidar falan da değişmedi ki yanlış ellere düştük işgale uğradık diyelim. Bu kadar tecrübeli, bilgili, donanımlı bir iktidar döneminde bu işgal, bu esaret. Akıl alır gibi değil” diyen Fatih Altaylı, sözlerini şöyle noktaladı: “Ama anlıyoruz ki, olmuş bir kere. Madem bir kurtuluş savaşı veriyoruz, söyleyin bize işgalciler kim, öğrenelim. İşin kötüsü elimizde bir rahip falan da kalmadı ki, takas edip vakit kazanalım.”

Yazının tamamı için tıklayın!