Televizyon
12 Mar 2020 14:20 Son Güncelleme: 12 Mar 2020 14:28

Faruk Bildirici'den zehir zemberek RTÜK açıklaması

CHP kontenjanından RTÜK üyesi olan Faruk Bildirici'nin üyeliğinin düşürülmesinin ardından Meclis'te yapılan oylamada Kemal Kılıçdaroğlu'nun iletişim koordinatörü Okan Konuralp yeni RTÜK üyesi oldu.

Faruk Bildirici'den zehir zemberek RTÜK açıklaması

Gazeteci Faruk Bildirici'nin de aday gösterildiği oylamada Okan Konuralp 274 oy aldı.

Seçim sonuçlarıyla ilgili Okan Konuralp'i kutlayan Faruk Bildirici, RTÜK'teki partizanlık ve hukuksuzluğu görevde olduğu süre boyunca kamuoyunun gündeme getirdiğini vurgulayarak "Görevini yapmış olmanın gönül rahatlığı içindeyim" dedi.

Faruk Bildirici'nin açıklaması şöyle:

"RTÜK’te bulunduğum 3,5 ay içerisinde liyakatsizliğin, partizanlığın, hukuksuzluğun, kamu kaynaklarına göz koymanın ve dost ahbap ilişkilerinin kurumu getirdiği noktayı gördüm.

İşlevsiz hale getirilmiş kurumun etkin hale gelmesini ve şeffaflığını sağlamaya çalıştım. Yanlışlık ve hukuksuzluklara gözümü kapamadım; Başkanın birden çok yerden maaş almasına ve şaibeli işlemlerine karşı çıktım.

Bunun üzerine RTÜK Başkanı, aleyhimde asılsız haberler yaptırarak itibar suikastine girişti. Sonra da her daim yanında olan parmaklarla üyeliğimi düşürdü. Ama TÜRKSAT’tan istifa ederek mücadelemin haklılığını kabul etmek zorunda kaldı.

TBMM’de bugün yapılan seçimde beni yeniden aday göstererek RTÜK’teki mücadeleme sahip çıkan CHP’ye teşekkür ederim. Yeni üye seçilen Okan Konuralp’e de başarılar dilerim…

Görevini yapmış olmanın gönül rahatlığı içindeyim. Üç ayrı dava açtım. Hukuksuzluklara ve çağdışı işlemlere her zaman olduğu gibi itiraz etmeye, mücadeleye devam edeceğim."