Faizsiz kredi hamlesi! Şartlar belli oldu! Resmi Gazete’de yayımlandı…

Esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi müjdesi geldi. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte Halkbank faizsiz kredi için adım attı. Peki Halkbank’ın faizsiz kredi desteğinin şartları neler? Faizsiz krediden kimler yararlanabilecek? Kredi başvurusu nasıl yapılır? İşte faizsiz kredi için şartlar ve detaylar...

Faizsiz kredi hamlesi! Şartlar belli oldu! Resmi Gazete’de yayımlandı… - Sayfa 1

Ekonomik zorlukların yaşandığı şu günlerde hükümet faizsiz kredi için de düğmeye bastı. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararla birlikte Halkbank faizsiz kredi için adım atarken diğer kamu bankalarının ne yapacağı ise merak konusu oldu. İşte faizsiz krediye ilişkin detay ve ayrıntılar...

111
Faizsiz kredi hamlesi! Şartlar belli oldu! Resmi Gazete’de yayımlandı… - Sayfa 2

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararına göre, Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılmış ve bakiyesi 2022, 2023 ve 2024 yılına devreden krediler için 1 Ocak 2022- 31 Aralık 2024 tarihleri arasında yüzde 50 faiz indirimi uygulanacak.

211
Faizsiz kredi hamlesi! Şartlar belli oldu! Resmi Gazete’de yayımlandı… - Sayfa 3

HALKBANK FAİZSİZ KREDİ ŞARTLARI NELER?

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'ta esnaf ve sanatkara Halkbank tarafından kullandırılan ve 2024 yılına kadar kullandırılacak kredilere yüzde 50 faiz indirimi desteği sağlanacak. Bazı iş kollarında faiz indirimi yüzde 100 olacak.

311
Faizsiz kredi hamlesi! Şartlar belli oldu! Resmi Gazete’de yayımlandı… - Sayfa 4

El dokuma, bakır işleme, çini çömlek yapımı gibi geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren ve esnaf muafiyet belgesi sahibi esnaf ve sanatkara bu kapsamda kullandırılan ve bakiyesi söz konusu yıllara devreden krediler için yüzde 100 faiz indirim oranı uygulanması öngörülüyor.

411