Gündem
01 Nis 2021 08:13 Son Güncelleme: 01 Nis 2021 08:21

Facebook'tan Trump'a bir tokat daha! O videolar silindi...

Hesabı süresiz askıya alınan eski ABD Başkanı Donald Trump'a Facebook'tan bir 'tokat' daha geldi...

Google Haberlere Abone ol

Eski ABD Başkanı Donald Trump'a Facebook'tan yeni bir engelleme daha geldi. Daha önce hesabı süresiz askıya alınan Trump için bu kez başkaları tarafından yayınlanan görüntüleri de silinmeye başlandı. 

Facebook ilk adım olarak Trump'un gelini gelini Lara Trump tarafından yapılan röportajının videosunu kaldırdı. Fox News'un haberine göre, paylaşımı yapan Lara Trump'a gönderilen e-postada, "Donald Trump'ın sesinin yer aldığı herhangi bir içeriğin" şirket kararı gereği silineceği bildirildi.

Haberde, Facebook tarafından Trump'ın ekibine gönderilen e-postalarda, "Facebook ve Instagram platformlarımızda Trump'ın yeni veya eski ses kayıtlarının yer aldığı içeriklere izin verilmeyecektir. Söz konusu içerikler yayınlanmaları halinde kaldırılacak ve paylaşımı yapan hesaplarda ek sınırlamalara neden olacaktır." ifadesi yer aldı.

ABD'de 6 Ocak'ta gerçekleşen Kongre Binası baskını sonrasında Facebook ve Instagram, Trump'ın hesaplarını "süresiz olarak" engellemiş, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, "Başkan'ın bu dönemde hizmetimizi kullanmaya devam etmesine izin vermenin risklerinin çok büyük olduğuna inanıyoruz." ifadesini kullanmıştı.

Daha sonra, Twitter, Snapchat ve Youtube da kalıcı olarak Trump'ın hesaplarını kapatmıştı.