Polemik & Kulis
02 Tem 2018 09:15 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:44

Eyüp Can'ın yeni adresi belli oldu! CEO ve Kurucu...

Kapatılan Radikal Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can’ın Londra’da “Beso” adlı bir restoran açtığı ortaya çıktı...

Google Haberlere Abone ol
Darbe girişimi sonrasında hakkında FETÖ’den gözaltı kararı verilen Eyüp Can, yaptığı açıklamada yurtdışına temelli yerleştiğini duyurmuş, “Karanlık ve sinsi bulduğum FETÖ’cü örgütlenme ile en ufak şekilde ilgim alakam yok” demişti.

Fas kökenli aşçı Khalid Dahbi ile birlikte açtığı “Beso” restoranın resmi sitesinde, Eyüp Can şöyle tanıtılıyor:

“EYÜP CAN SAĞLIK, KURUCU ve CEO"

“Eyüp Can Sağlık, yaratıcı yemeklere, dinamik tatlara ve misafirperverliğe tutkulu, ödüllü bir gazeteci ve bir medya profesyonelidir.

Eyüp'ün misafirperverliğe olan ilgisi, Dubai, Kuzey ve Güney Amerika'da ve Türkiye'de şubeleri bulunan uluslararası bir kafe olan EDO'nun bayisi olmasında etkili olmuştur. Eyüp’ün yemek tutkusu, Türk gazeteleri Radikal’de ve Hürriyet’te uzun yıllara dayanan bir dizi yemek incelemesini yönetmesine olanak sağlamıştır.

Şimdi Eyüp, Fas lezzetlerine olan tutkusunu paylaşmak, misafirlerini birbirleriyle ve etrafındaki yemekleri birbirine bağlayan bir yemek deneyimi yaratmak istiyor. Beso, Eyüp'ün pek çok yeteneğinin birleşimidir ve sizin aromatik, baharatlı Fas mutfağını elinden geldiği kadar sevmenizi sağlayacak.”