Ekonomi
01 Mar 2023 09:32 Son Güncelleme: 01 Mar 2023 09:35

EYT yasalaştı; siyasilerden mesaj yağdı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasa tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Teklifin kabul edilmesinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile bazı AK Partili vekiller sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasa tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Teklifin kabul edilmesinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile bazı AK Partili vekiller sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptı.

EYT ile ilgili yasa teklifi TBMM Genel Kurulu'nda görüşülerek kabul edildi. Teklifin emeklilik ile ilgili hükümleri, TBMM'ye sunulan haliyle yasalaştı. Teklifin kabul edilmesinin ardından siyasiler sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundular.

'24 YILLIK EYT SORUNU ARTIK ÇÖZÜLDÜ'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Uzun süredir üzerinde çalıştığımız 24 yıllık EYT sorunu artık çözüldü. Emekçilerimize hayırlı olsun!" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Milletimize söz verdiğimiz gibi, EYT artık sorun olmaktan çıktı. Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Milletimize hayırlı olsun" paylaşımında bulundu.

VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ise paylaşımında, "EYT sorun olmaktan çıktı. Hayırlı, uğurlu olsun" ifadelerine yer verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "EYT Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ise, "Verdiğimiz bir sözü daha yerine getirdik. EYT Mecliste yasalaştı. Hayırlı olsun" dedi.