Gündem
02 Oca 2018 23:02 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 01:54

Evrensel Gazetesi'nin Diyarbakır Bürosu'nda hırsızlık şoku!

Evrensel’in Diyarbakır Bürosunda kimliği belirsiz kişi ve kişilerce gerçekleştiren hırsızlık olayında iki fotoğraf makinesi ve bir kamera çalındı.

Google Haberlere Abone ol
Evrensel’in Diyarbakır Bürosu'nda dün gece saatlerinde hırsızlık olayı yaşandı. Kimliği belirsiz kişi veya kişilerce gerçekleştiren hırsızlık olayında iki fotoğraf makinesi ve bir kamera çalındı.

Gazetenin haberine göre hırsızlık olayında ilk önce balkona girilerek, büyük bir odunla pencerenin demiri zorlandı. Hafif eğdirilen demir kırılamayınca yan duvardaki pencere demirinin arasındaki geniş boşluktan pencere zorlanıp içeri girildi. Etrafı dağıtan kişi veya kişiler, büroda bulunan iki fotoğraf makinesini ve bir video kamerasını çaldı.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATACAK

Büro çalışanları sabah büroya geldiğinde kapının kilitli olmasına rağmen etrafının dağınık olduğunu ve çalışma odasının camlarının açık ve kırılmış olduğunu gördü ve polis çağırdı. Hırsızlık olayı ilgili çağrılan polisler, parmak izi araması yaparak tutanak tuttu. Çevrede bulunan güvenlik ve MOBESE kameralarının incelenerek savcılığın soruşturma açacağı öğrenildi.

Diyarbakır Valiliği’ne yakın noktada gerçekleştirilen hırsızlıkla ilgili görgü tanığı bulunmuyor.