Gündem
18 Haz 2024 09:58 Son Güncelleme: 18 Haz 2024 12:03

Evde değil okula kaydolurken yakalandı! İşte duruşma listesi…

MedyaRadar, Boston’da yakalanan Eylem Tok ile oğlu Timur Cihantimur’un Boston Courthouse’da yargılanacağı davayı çok özel bilgilerle an be an okuyucularına aktaracak. Eylem Tok’un günlerdir evde gözaltına alındığı şeklinde yapılan haberler ise asılsız çıktı. Tok’un oğlu Timur Cihantimur’u Boston British İnternational School Of Boston’a kaydetmek üzereyken okulda yakalandığı ortaya çıktı. Okulun yıllığının 46 bin dolar olduğu öğrenildi.

Medyaradar’dan Ercan Öztürk’ün haberine göre, geçtiğimiz Cuma günü oğlu Timur Cihantimur ile Boston’da yakalanan Eylem Tok’un iade duruşması bugün Boston Courthouse’da 11:00’de yapılacak. Cuma günü tutuklanan Tok ile oğlunun bir cezaevinde tutuldukları öğrenildi.

OKULDA YAKALANDILAR!

Eylem Tok ile oğlu Timur Cihantimur’un günlerdir bir evde yakalandıklarına dair haberler yapılmıştı. Gerçek ise bambaşka çıktı. Eylem Tok, oğlunu yıllığı 46 bin dolar olan British İnternational School Of Boston’a kaydederken bir ihbar üzerine okulda yakalandılar. Okulda gözaltına alınan anne ile oğlunun Boston’da kaldıkları evde daha sonra arama yapıldı. Eylem Tok’un kısa bir süre önce oğlunu okula kaydettirmek için Boston’a geldiği öğrenildi.

MEDYARADAR’I ACİ AİLESİ UĞURLADI

Trafik kazasında hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci’nin ailesi, Davayı takip etmek için Boston’a giden MedyaRadar muhabiri Ercan Öztürk’ü havalimanından uğurladı.

Baba Özer Aci, “Vizem olsaydı bende gelecektim. Parayla her şeyi halledebileceklerini zanneden o insan müsveddesi ile mahkemede göz göze gelmek isterdim. İki gün önce oğlumu mezarında ziyaret ettim. Ona bu haberi müjdeledim. Rahat uyu diyebildim. Çocuğun bize emanet dedim. Oğlum mezarda yatıyorsa ona sebep olanlar da cezasını çekmeli. Günlerdir uyku uyumuyoruz. Biz ikisinin de iadesini bekliyoruz. En azından anneyle burada mahkemede göz göze gelmek istiyoruz” dedi.

TAKSİYE BİNERKEN GÜLEN YÜZÜNÜ UNUTAMIYORUM

Anne Pervin Aci ise “Bir yüküm kalktı, şimdi diğer basamakları çıkmam lazım. O kadını hapishanede görmem lazım. Müjdeyi verdim yavruma, katili yakalandı. Katil diye çocuğuna değil, annesine ve babasına diyorum. Eşimle en büyük isteğimiz Amerika’ya gidip Boston’da o kadının gözlerinin içerisine bakmak isterdim. New York’ta taksiye binerken gülen yüzünü unutamıyorum. O yüzlerindeki korkuyu görmek isterdim. Allah’ım bize o günleri de gösterecek” ifadelerini kullandı.

BOSTON’DA YAŞAYAN TÜRKLERE ÇAĞRI

Öte yandan duruşma öncesi Boston’da yaşayan Türklere duruşmaya gelmeleri için çağrı yapıldı. Sosyal paylaşım sitelerinde yapılan çağrıda şu ifadelere yer verildi:

Sevgili Boston Türkleri

Geçtiğimiz aylarda Türkiye'de Yazar Eylem Tok'un oğlu ehliyetsiz olarak kullandığı araçla Oğuz Murat Aci'ye çarparak ölümüne sebep olmuştu. Olaydan sonra yurtdışına kaçan Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur Tok en sonunda Boston'da yakalanarak gözaltına alındılar. Yarın Boston Courthouse'ta mahkemeleri gerçekleşecek. Katilin annesine ve oğluna 2 ile 15 yıla kadar hapis cezası verilmesi isteniyor. Yada Eylem Tok Türkiye'ye iade edilecek. ---- Biz Boston Türkleri olarak adaleti istiyoruz ve takipçisi olacağız. Giden can geri gelmiyor maalesef. Yarın 11'de sizleri de mahkemeye destek vermeye bekliyoruz.

Kat:7 , Courtroom:23

Esat Gök

Boston Türkleri