Ev ve araba almak isteyenler dikkat! İslam Memiş mayıs ayı için uyardı

Döviz ve altına yatırım yapıp ev veya araba almak isteyen vatandaşlar için dikkat çeken bir uyarı geldi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamada döviz ve altınla borçlanılmaması gerektiğini söyledi. Nisan ayı için düşüş öngörüsünü sürdürdüğünü belirten Memiş, mayıs ayı içinse uyardı.

Ev ve araba almak isteyenler dikkat! İslam Memiş mayıs ayı için uyardı - Sayfa 1

Dolar ve altındaki son durum yakından takip edilirken, ev veya araba almak isteyenler fiyatların ne tarafa doğru evrileceğinden emin olamıyor. Döviz ve altına yatırım yapıp ev veya araba almak isteyen vatandaşlar "Ev ve araba fiyatları düşer mi? Dolar ve altın fiyatları ne olur?" sorularına yanıt arıyor.

113
Ev ve araba almak isteyenler dikkat! İslam Memiş mayıs ayı için uyardı - Sayfa 2

Yatırımını nereye yapacağı konusunda kararsız kalanlar için Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten dikkat çeken bir açıklama geldi. Beyaz TV'de katıldığı "Her Açıdan" programında Niüfer Batur'un sorularını yanıtlayan Memiş; altın, dolar, ev ve 2. el araba fiyatlarıyla ilgili önemli ifadeler kullandı.

213
Ev ve araba almak isteyenler dikkat! İslam Memiş mayıs ayı için uyardı - Sayfa 3

İşte Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'in açıklamalarından öne çıkan satır başları;

313
Ev ve araba almak isteyenler dikkat! İslam Memiş mayıs ayı için uyardı - Sayfa 4

"ALIM POZİSYONUDUR"
"Dolar, bugün bu kadar değer kazanırken onun karşısında en fazla ne değer kaybediyor. İnsanların bunu sorgulaması gerekiyor. Ne değer kaybetmişse ona yatırım yapılmalı bence. Bir şey zirveyi yakalamışsa o satım pozisyonudur. Bir şey değer kaybetmişse o da alım pozisyonudur. Dolar, tırmanırken; Dolar/Euro paritesi geriledi. Mesela İngiliz Sterlin'i de sert bir şekilde geriledi. Bunları gözden kaçırmamak gerekiyor.

413