Polemik & Kulis
29 Şub 2016 14:56 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:22

Ethem Sancak Grubu'nda tenkisat depremi! (Medyaradar/Özel)

Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Kanal 24, Star, Akşam, Güneş ve 360 kanallarında içinde bulunduğu medya grubunda işten çıkarmalar başladı...

Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Es Medya, bir süredir kulaktan kulağa dolaşan işten çıkarmalarla çalkalanıyor. Star gazetesi, Kanal 24, Akşam, Güneş ve 360 kanallarının da içinde bulunduğu grupta, her birimden toplam 160 kişinin işine son verildi. Öncelikli olarak kendi istekleri ile ayrılmak isteyenler ile yollarını ayıran grupta, işten çıkarmalar cuma gününden bu yana devam ediyor. 

Ankara Büro da dahil...
Tensikat çerçevesinde yönetim, çalışanlara İnsan Kaynakları Birimi aracılığı ile iş akitlerinin feshedildiğini tebliğ ediyor. Tenkisat sadece basın grubunun İstanbul'daki haber merkezi, spor, yazı işleri, magazin ve ekleriyle sınırlı değil. Ankara Büro'dan da bir çok kişinin işine son verildi. 

Sebep havuz mu?
Bir süre önce Star Medya Grubu'na taşınan Akşam ve Güneş gazetelerinin haber sistemleri, havuz yöntemine dönüştürülmüştü. İşten çıkarmaların da bu yüzden gerçekleştirildiği iddia edildi. 

MEDYARADAR/ÖZEL