Televizyon
20 Oca 2022 10:20 Son Güncelleme: 20 Oca 2022 12:19

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da bir kriz daha! BluTv'den flaş karar!

6 sezon ATV'de yayınlandıktan sonra kaldırılan ve BluTv ile anlaşma sağlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden yine kötü haber geldi. Yeni sezona hazırlanırken yayından kaldırılan dizi için BluTv'de anlaşmadan çekildi.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ekibiyle atv arasında yaşanan gerginlik yeni bir boyuta taşındı. TV100'de yer alan habere göre; Taraflar arasında geçen sezon sözleşme krizi yaşanmış ve atv diziyi açıklama yapmadan yayından kaldırmıştı.

Dizinin yeni yapımcısı BVB Yapım’ın sahibi Bahadır Özdener bir süre bekledikten sonra blutv ile anlaştı.

Dizinin yayınlanmayan 200. bölümünü yenilenmiş haliyle “Son Efsane” adında sinema filmine dönüştüren Eşkıya ekibi ayrıca şubat ayında da Yeraltı adında başrolünde Ozan Akbaba’nın olacağı dizi projesi için hazırlıklara başlamıştı.

Bu gelişme üzerine atv, BVB Yapım’a 165 milyonluk dava açacağını duyurdu. blutv’nin tavrı merak konusu oldu. Kulislerde dolaşan haberlere göre atv’nin dava açmaya hazırlanması üzerine blutv, BVB Yapım’la yaptığı sözleşmeden çekildi.

Kulislerde konuşulan bilgilere göre BluTV, oluşan baskı nedeniyle Eşkıya ekibinin başka bir iş yapma önerisini bile şu aşamada kabul etmedi.