Medya
04 Ara 2021 15:51 Son Güncelleme: 04 Ara 2021 16:05

Eski Zaman yazarı Gülerce, Bakan Nebati'nin fotoğrafını savundu

eski Zaman yazarı Hüseyin Gülerce savundu. Hazine ve Maliye Bakanı olan Nureddin Nebati'nin, Fethullah Gülen ile çekilen fotoğraflarını eski Zaman yazarı Hüseyin Gülerce savundu.

FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi’nin eski yazarı Hüseyin Gülerce, Star’daki köşesinde, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, Fethullah Gülen’le çekilen fotoğrafını değerlendirdi. 

Bir dönem “Fethullah Gülen’in sesi” olarak değerlendirilen Gülerce, “Nebati'nin Fetullah Gülen ile fotoğrafı…” başlıklı yazısında “O fotoğraflar çekilirken FETÖ ortada yoktu” savunmasını yaptı.

"DİNE, AHLAKA, DİYALOGA, EĞİTİME HİZMET EDİYORLAR KANAATİ İLE..."
“Nureddin Nebati, yeni Hazine ve Maliye Bakanı olur olmaz, itibar suikastçıları devreye girdi. FETÖ, Mart 2013'te Nebati'nin Pensilvanya'da Fetullah Gülen ile çekilmiş fotoğrafını servis etti” diyen Gülerce, yazısında şu ifadeleri kullandı: 

“2014 öncesinde "Gülen Cemaati" olarak bilinen yapıya; dine, ahlaka, diyaloga, eğitime, iç barışa hizmet ediyorlar kanaati ile milyonlarca insan destek verdi. Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, aydınlar, sanatçılar, iş insanları da destek verenler arasındaydı.

Bu yapının sinsi, hain, ABD taşeronu bünyesi ortaya çıkınca, yani "Cemaat", FETÖ olan yüzünü belli edince; bu insanlar, desteğini çektiği gibi, FETÖ ile cesaretle ve ölümüne mücadele etmeye başladılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu mücadeleye önderlik etti/ediyor.

Amma, İslamî görüntüsünden dolayı 'Cemaat'e karşı görünenler, ‘Cemaat’, FETÖ olunca, bu defa ihaneti belgelenmiş bu şebekeye destek vermeye başladılar/veriyorlar.”