Spor
30 Mar 2022 12:46 Son Güncelleme: 30 Mar 2022 12:51

Eski FIA başkanı Max Mosley'in ölümündeki sır perdesi aralandı!

2021 Mayıs ayında vefat eden eski Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) Başkanı Max Mosley'in ölüm nedeni belli oldu. Mosley'nin ölümünden önce bir intihar notu yazdığı ortaya çıktı.

Kanser olduğu haberini aldıktan sonra intihar eden eski F1 patronu Max Mosley’in ölüm nedenine dair rapor çıktı.

Max Mosley, Mayıs 2021’de Londra’daki evinde kanserden kaynaklı ağrılarına ve acılarına dayanamadığı için hayatına son verdiği açıklanmıştı.

Kendi isteği ile hayatına son veren 81 yaşındaki Max Mosley, ölmeden önce kendini öldürmekten memnun olduğunu söylemişti.

Max Mosley’in ölümünden sonra açıklanan ilk bilgilerde, kendisini öldürme fikrini eşine açıkladıktan sonra eşiyle yemek yediği ve bir intihar notu yazdığı bilgisi paylaşıldı.

Adli Tıp Uzmanı Dr Fiona Wilcox yaptığı açıklamada, Max Mosley'nin kendini öldürme niyetinden "memnun" olduğunu söyleyerek intihar sonucunu kaydettiklerini bildirdi.

MAX MOSLEY KİMDİR
Max Rufus Mosley, Uluslararası Otomobil Federasyonu'nun eski başkanıdır. Tüm dünyadaki araba kullanıcılarını ve motor sporları organizasyonlarına ilgiyi temsil hedefiyle kâr amacı gütmeden kurulmuş olan FIA ayrıca Formula 1'in ve diğer uluslararası motor sporları organizasyonlarının yönetim birimi konumundadır. Max Mosley, 23 Mayıs 2021 yılında hayatını kaybetti.