Gündem
27 Ara 2013 08:44 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:50

Eski bakan noktayı koydu; İstenmediğimiz yerde durmayız

Ak Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından, açıklamalarda bulundu.

PARTİ disiplinine ve politikalarına, temel ilkelerimize ve hükümet icraatlarına aykırı, partimizi ve hükümetimizi tahkir ve tezyif sözlü ve yazılı beyanlarından bulunduğu gerekçeksiyle Müştererek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Ak Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından, açıklamalarda bulundu. Günay, ’Yolsuzluklara karşı çıktığımız için istenmediğimiz yerde durmayız. Daha yolun başındayız’ dedi
 
Ak Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Müştererek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğinin açıklanmasının ardından  Twitter’daki hesabından şu tweetleri attı: ’Temiz siyaset mücadelesini sürdürmek için partiye/ mevkiye/ makama ihtiyaç yok! Sadece temiz bir vicdana ve sağlam bir imana ihtiyaç var!
 
Yarın Cuma! Yolsuzluklara karşı çıktığımız için istenmediğimiz yerde durmayız. Daha yolun başındayız.
 
Allah, doğruların yardımcısı olsun!
Değerli arkadaşlar, basın mensupları, son olaylar ve siyasi kararımla ilgili yarın Ankara’da basın toplantısı yapacağım.
Iyi geceler.’
 
Ertuğrul Günay, bakanlığı döneminde ’Dünya Mirası İstanbul’ kitabının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada sarf ettiği ’İnanılmaz lobiler oluşuyor, rant açgözlülüğü İstanbul’u bir ahtapot gibi sarmaya başladı’ cümlesini de bu da hatıra olsun diye açıklamasına link olarak verdi.