Eşi tarafından müstehcen görüntüleri paylaşılan kadın: Ben değil o utansın

Mersin'de Nida Nur Yıldız'ın mahrem görüntüleri, boşanma aşamasında olduğu eşi Burak Etiler tarafından WhatsApp gruplarında paylaşıldı. Savcılığa giden Yıldız, "Ben değil o utansın" dedi.

Eşi tarafından müstehcen görüntüleri paylaşılan kadın: Ben değil o utansın - Sayfa 1

Mersin'de yaşayan Nida Nur Yıldız bir süre evli kaldığı Burak Etiler ile yaşadığı döneme ait cinsel ilişki görüntülerinin, eski eşinin arkadaşlarının telefonunda gördüğünü belirterek 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçundan savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Sosyal medyada da tepki çeken olaya ilişkin olarak Hürriyet'ten Fulya Soybaş'a konuşan Yıldız, şunları anlattı:

19
Eşi tarafından müstehcen görüntüleri paylaşılan kadın: Ben değil o utansın - Sayfa 2

“Burak Etiler ile komşuyduk. Ondan önce fazla erkek arkadaşım olmadı. Belki de ondan her şey toz pembeydi. 2 yıl çıktıktan sonra 8 Eylül 2018’de evlendik. İlk kavgamızı evlendikten 10 gün sonra anneme gitmek istediğim için ettik. ‘Yeni gelinin annesinde işi ne?’ diyerek beni evden kovdu. Sonra araya girdiler de barıştık. Beni kimseyle görüştürmezdi. Sosyal medya hesaplarımı kapattırdı. Şimdi anlıyorum, tüm bunlar pislikleri ortaya çıkmasın diyeymiş! 4 aylık evlilik boyunca fiziksel ve psikolojik şiddet gördüm. Bir gün ablasıyla yazışmalarına şahit oldum. Borçları olduğunu, evlenirse takılardan gelecek altınlarla borcu kapatacağını ve iş kurabileceğini yazmış. Tek derdi paraymış. Nikahtan sonra takılar bozuldu. Bir güzellik merkezi açtı. Beni çalıştırıp para kazanmak istemiş.

29
Eşi tarafından müstehcen görüntüleri paylaşılan kadın: Ben değil o utansın - Sayfa 3

'Hamileydim, aldırdım'

Kendime hep ‘Geçecek’ dedim. Arkadaşlarım, ailem ‘Her evde olur, zamanla düzelir’ dediler. Ne büyük hata! Kol kırılıp yen içinde kalmıyor. ‘Tak’ dediği yerde boşanma davası açtım. Öğrendim ki hamileymişim! Doğuracaktım aslında ama tehdit edildim. ‘Çocuk benim değil’ derim’ dedi. ‘Kaderin iki dudağım arasında’ dedi, aldırdım. Bırakın kadınları dünyadaki hiçbir canlının kaderi bir diğerinin söylediklerine bağlı olmamalı.


39
Eşi tarafından müstehcen görüntüleri paylaşılan kadın: Ben değil o utansın - Sayfa 4

'Senin videolarını izledim'

Bir gün Burak’ın bir arkadaşı aradı. Dedi ki ‘Videolarını izledim.' Dedim 'Ne videosu?' O da anlattı. Yatak odamızda çekilmiş mahrem videolar. İnanamadım! Yalan söylüyor sandım. Açtı, 20 saniye kadar izletti. O an ölmek istedim. Birkaç kez intiharı düşündüm. Avukatım da olan arkadaşım Sahra Düzgün Tucel, ‘Sen değil onlar utansın’ demese, hayatta yoktum.”


49