Gündem
25 Mar 2021 12:56 Son Güncelleme: 25 Mar 2021 23:59

“Eşcinsel” dedi öldüresiye dövdü! Fırat Delikanlı isimli cani Twitter'ı ayağa kaldırdı!

Fırat Delikanlı adıyla bilinen şahsın, eşcinsel olduğunu iddia ettiği işitme engelli E.E.'yi öldüresiye dövmesi sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Genç adamın kanlar içerisindeki görüntüleri yürek burkarken, kullanıcılar şahsın bir an önce tutuklanması için onlarca paylaşımla çağrıda bulundu.

Aydın'da "Fırat Delikanlı" ismiyle bilinen Fırat Kaya isimli şahıs, eşcinsel olduğu gerekçesiyle işitme engelli E.E.'yi kanlar içerisinde bırakana kadar dövdü. Daha sonra bu anları Instagram'dan yayınlayan Fırat Kaya, sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ
Twitter'da infial yaratan video sonrası kullanıcılar büyük tepki gösterdi. #FıratDelikanlıTutuklansın etiketi bir anda gündem olurken, yapılan yorumlarda şahsın bir an önce tutuklanması talebi yer aldı.

O yorumlardan bazıları:

*Böyle insanların dışarıda elini kolunu sallayarak gezmesi sizi nasıl rahatsız etmiyor?
*Her gün bir cani yaratık, her gün bir sapık görmekten bıktık
*İşitme engelli insanlara şiddet uygulayan ve sırf eşcinsel olduğu için birini öldüresiye dövüp bunu sosyal medyada paylaşmaktan da çekinmeyen #FıratDelikanlıTutuklansın
*Hiç kimse cinsel yönelimi nedeniyle şiddet görmeyi hak etmez!
*Yemin ediyorum bıktık ya bıktık! Ne oldu Fırat efendi sen özgürce yaşayamadığın için mi bu nefretin kinin öfken O kadar çoklar ki polis hangisini içeri alacağını şaşırdı...

ÜNLÜ ŞARKICI DA BU VAHŞETE DAYANAMADI
Ünlü şarkıcı Gülben Ergen de durum karşısındaki tepkisini Twitter'dan şu ifadelerle paylaştı: "Sen kimsin ??? Kanlar içinde bırakana dek dövüp, bir de fotoğraflayıp namus dersi vermeyi sana kim öğretti aşağılık sapık!!!"

KAVGA İHBARINA GİDEN POLİS YAKALADI

Şüpheli Fırak K. aranırken İzmit'te kavga ihbarına giden polis ekipleri, gözaltına aldıkları şüphelileri polis merkezine götürdü. Burada yapılan kimlik kontrolünde, şüphelilerden birinin Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında 'adam öldürmeye teşebbüs' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından yakalama kararı çıkartılan Fırat K. olduğu belirlendi. Hemen gözaltı işlemi yapılan Fırat K., ters kelepçe ile Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. 

TUTUKLANDI

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Kaya, tutuklandı.