Televizyon
22 Oca 2023 11:26 Son Güncelleme: 22 Oca 2023 11:33

Ertuğrul Özkök’ten ‘Türkiye Türklerindir’ çıkışı! ‘Anayasa değişirse…’

Akit TV’de Muharrem Coşkun'un sunduğu ‘Kırmızı Masa’ programına konuk olan Ertuğrul Özkök, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul Özkök, Akit TV’de Muharrem Coşkun'un sunduğu ‘Kırmızı Masa’ programına konuk oldu. Yakın tarih, 28 Şubat ve Hürriyet gazetesine dair konuların konuşulduğu programda Özkök dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“O SLOGAN ANCAK ANAYASA DEĞİŞİRSE ÇIKAR”

Hürriyet gazetesinin logosundaki “Türkiye Türklerindir” ifadelerine dair Muharrem Coşkun'un sorusuna yanıt veren Ertuğrul Özkök, şöyle konuştu:

“O lafı oraya ben koymadım. Ben geldiğimde o laf vardı gazetenin tepesinde. Ben kaldırmadım. Benden sonra bir ara Vuslat Doğan Sabancı, Enis Berberoğlu filan toplanmışlar bunu kaldırmaya karar vermişler… Şimdi dediler ‘Biz bunu nasıl savunacağız?’ Ya dedim, savunmanız gayet kolay. Deyin ki ‘Bu bir anayasa maddesi. Anayasa değiştiği takdirde biz de bunu buradan kaldıracağız.’ Hala kaldırılamadı. Patron değişti. Ahmet Hakan’a sorun, neden kaldırılmıyor diye…”

GÜNEŞ TANER’LE TELEFON GÖRÜŞMESİ

Ertuğrul Özkök, Güneş Taner bakanken yaptığı tartışmalı telefon konuşmasına da değindi.

“Güneş Taner benim siyasetten önce arkadaşım” diyen Özkök, şöyle devam etti:

“Ben hayatımda hiçbir bakana ‘Sen’ diye seslenmedim. Ama arkadaşımdır… O arkadaşımla konuşmalarda ben her şeyi konuşurum. Telefonlarda konuşuyorum ya ne olacak. Telefonda konuşmanın bir üslubu var mı?”

Kaydı kimin yaptığına dair soruya da cevap veren Ertuğrul Özkök, “Bilmiyorum” dedikten sonra “‘Hürriyet içinden yaptılar’ dediler daha sonra bana… Ben yapmadım” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

1998 yılında Ertuğrul Özkök, Güneş Taner'e telefonda Başbakan Mesut Yılmaz için “Başbakan'a gideceksin, ana-avrat küfredeceksin, ondan sonra iyi adam olacaksın” ifadelerini kullanmış ve o sözler daha sonra ortaya çıkarak gündem olmuştu.

 

Programın tamamı için TIKLAYIN!