Medya
12 Şub 2021 13:11 Son Güncelleme: 12 Şub 2021 13:26

Ertuğrul Özkök'ten Habertürk sunucusuna tam destek! Bence kanal yanlış bir şey yapmış

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, paylaşmış olduğu oryantal dans videosu yüzünden Habertürk TV ile ilişiği kesilen spor spikeri Hande Sarıoğlu'na destek verdi.

Evindeki doğal hallerini sık sık instagram hesabından takipçileriyle paylaşan Sarıoğlu‘nun, son olarak yüzünün yarısını peçe ile kapatarak dans ettiği videosunu takipçileriyle paylaşması HaberTürk yönetimini kızdırmış ve kanal yönetimi ünlü sunucuya iş akdinin feshedildiğini kendisine bildirmişti.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Habertürk'ün Sarıoğlu hakkında yanlış bir karar verdiğini iddia etti.

Özkök, bugünkü köşe yazısında Hande Sarıoğlu’nun Habertürk’ten ayrılmasına sebep olan olayı şöyle aktardı:

Dün en hoşuma giden ikinci konu “Medyada ciddiyet”... Haber Türk kanalındaki tartışmayı pür dikkat izliyorum. Kanalın haber sunucularından Hande Sarıoğlu oryantal dans yaparken çektiği videoyu Instagram hesabından paylaşmış. Kanal da bunu “markanın ciddiyetine uygun görmemiş” ve sunucuyu uyarmış. Sonra yapılan görüşmeler sonunda Sarıoğlu kanaldan ayrılmış. Yaptığı açıklama şu: “Kanal yönetimi beni daha önce uyardı. Kanalın bir ciddiyeti, ağırlığı var dedi. ‘Daha dikkatli olmalısın’ dedi. Ben renkli bir kişiliğim, bu renkli kişiliğimden vazgeçmeyeceğimi söyledim, karşılıklı anlaştık. İstifamı verdim.”
“İçimden helal olsun dedim” diyen Özkök, görüşlerini şöyle aktardı:

Dediğim an da çalıştıkları kanalların “ciddiyetini” temsil ettiği iddia edilen haber sunucuları gözümün önünde resmi geçit yapmaya başladı. Nedense birden gülmeye başladım. “Ciddiyet” öyle bir kelime ki... Siz de bir deneme yapın. Mesela tartışma programlarına çıkan bazı kişileri gözünüzün önüne getirin.

Hani ciddi ciddi memleket meselelerini tartıştıklarını zanneden kişileri... Yani şimdi, oryantal dans yapan ve “Renkli kişiliğimden vazgeçmeyeceğim” diyerek karakterini savunan bir kadın mı... Yoksa o talking heads mi (konuşan kafalar)...

Kendi payıma işini kaybetme pahasına “Renkli kişiliğimden vazgeçmeyeceğim” diyen bir kadının sunacağı haber, o binlerce konuşan kafanın ağzından çıkan zırvalardan çok daha ciddi ve ikna edici geliyor bana... Bence kanal yanlış bir şey yapmış.