Röportaj
26 Tem 2019 15:16 Son Güncelleme: 26 Tem 2019 16:34

Ertuğrul Özkök'ten bomba sözler: Hatalarımı alnımda bir utanç olarak, kendi isteğimle taşıyorum

Hürriyet köşe yazarı Ertuğrul Özkök, Biz10TV kurucusu Adem Metan'la yaptığı söyleşi de medyanın özeleştiri vermesi gerektiğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

Uzun yıllar basının 'amiral gemisi' olarak tarif edilen Hürriyet'in genel yayın yönetmenliğini yapan Ertuğrul Özkök, "Dürüst gazeteciyim diyen gazeteciden korkarım. Çünkü gazetecilik hata yapmaya yatkın bir meslektir. Ben de çok hata yaptım; hatalarımı alnımda bir utanç olarak kendi isteğimle taşıyorum, ama Ergenekon'da insanların ölümüne neden olan gazeteciler hiç özür dilemedi" dedi. 

Biz10TV kurucusu Adem Metan'la yaptığı söyleşi de medyanın özeleştiri vermesi gerektiğini söyleyen Özkök; gazetelerin yüzde 70'inin 'trolleşmiş' yazarlardan oluştuğunu belirtti. 

'Ben hep iktidara yakın gazeteci oldum' diyen Özkök, "itibarı olmayan gazetecinin övdüğü iktidara da yararı yok, eleştirdiği muhalefete de zararı yok. Medyayı kontrol etmenin kimsesi yararı yok" diye konuştu.

Osman Kavala'nın cezaevine girmemesi gerektiğini söyleyen Özkök, "Kavala'nın içeride olması Türkiye için bir utançtır" dedi.