Medya
05 Nis 2015 10:03 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:27

Ertuğrul Özkök Güneş'in o manşetine ateş püskürdü! Senden alacak dersimiz yok!

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Güneş gazetesinin Aydın Doğan'la ilgili manşetine sert tepki gösterdi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, bugünkü yazısında Güneş gazetesinin 3 Nisan tarihinde, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ı DHKP-C yöneticisi gibi gösteren skandal manşetine tepki gösterdi.

Özkök, yazısında Güneş'in genel yayın yönetmeni Turgay Güler'i sert sözlerle eleştirerek; "Adam iktidarı desteklediğini zanneden ama aslında ona yapılabilecek en büyük kötülükleri en aptalca yerine getiren bir gazetenin genel yayın yönetmeni güya..." dedi ve "Ankara'da güvendiği bir dayısı vardır da o mu emretmiştir bu melaneti yapmasını... Bilemem... O yüzden, sırtındaki anahtarla kurulunca, trampet çala çala yürüyen o oyuncağın da günahını almak istemem..." ifadelerine yer verdi.

Ertuğrul Özkök, yazısının devamında Turgay Güler'e seslendi ve "Bak kardeşim, git patronuna mı yoksa dayına mı dersin şunu de; madem terör konusu açıldı, bak kardeşim sakın bana terörden bahsetme, Aydın Bey, ben, biz, Hürriyet ailesi, biz terörün ne olduğunu topunuzdan iyi biliriz. Senden alınacak terör dersimiz yoktur bizim..." diyerek Güler'in tavrını sert bir dille eleştirdi. 

İŞTE ÖZKÖK'ÜN BUGÜNKÜ YAZISI:

AYDIN DOĞAN'I DHKP-C'Lİ GİBİ GÖSTERMİŞTİ

Güneş gazetesi öcenki günkü manşetinde Doğan Grubu bünyesinde bulunan yayın organlarının adının baş harfleriyle yaptığı "akrostiş"te  Aydın Doğan'ı da DHKP-C yöneticisi gibi göstermişti.

Güneş’in haberinde, “Doğan Medyası’nın Savcı Kiraz’a yapılan saldırıdan sonra halkın hassasiyetlerini gözetmeden yaptığı sorumsuzca yayınlara vatandaşlardan büyük tepki geldi” iddiasına yer verilmişti.

Haberde şu ifadelere yer verilmişti:

“Doğan Medyası’nı DHKP-C ile ilişkilendiren görsel, sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girdi. Grubun hatasını özür dileyerek kapatmaya çalışması ise tepkiyi dindirmeye yetmedi. Adalet’in kalbinde gerçekleşen terör saldırısını örgüte açıktan açığa destek vererek yayınlayan Doğan Grubu’nun bu tutumu halk tarafından ‘ihanet’ olarak nitelendi.