Gündem
12 Eyl 2015 11:15 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:52

Ersin Korkut 'o fotoğraf montaj' dedi, orjinali ortaya çıktı!

BKM Mutfak oyuncularından Ersin Korkut, sosyal medyayı sallayan fotoğrafının 'montaj' olduğunu söyledi.

Ünlü oyuncu Ersin Korkut, sosyal medyayada tartışma konusu olan HDP otobüsü üzerinde bir mitingte çekildiği iddiasıyla dolaşıma sokulan fotoğrafın "montaj" olduğunu söyledi. Fotoğrafın orjinal hali ise ortaya çıktı.

Korkut, kişisel Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafın altına şu notu düştü:

"Bir süredir, sosyal medya üzerinden şahsıma yönelik pervasızca, hiçbir dayanağı olmayan ithamlarla bezeli, beni ve çalıştığım kurumu itibarsızlaştırmaya yönelik provakatif bir kampanya sürdürülmektedir. Nedenini ve kaynağını anlayamadığım biçimde, yukarıda orijinalini görebileceğiniz fotoğrafım, bir partinin seçin minibüsünün üzerindeymişim hissi yaratacak şekilde montajlanmasıdır.

Ülkemizin zor günlerden geçtiği böylesi bir dönemde gerçekleştirilen bu eylemi herhangi bir vicdan terazisinde tartmak mümkün değildir.

Dil, din ve iade özgürlüğüne inana bir insan olarak buradan açıkça belirtmek isterim ki, tutabileceğim tek taraf savaşsız, terörsüz ve linç kültüründen uzan bir ortamnın tarafıdır. Son dönemde yaşanan olaylarda hayatını kaybeden herkese Allah'tan rahmet, ailelerine başsağılığı diler, hakkımda gerçekleştirilen bu çirkin kampanyaya itibar edilmemesini rica ederim"Fotoğrafın orijinal hali: