Medya
28 Şub 2014 13:06 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:58

Erman Toroğlu'ndan bomba iddia! Digitürk'ü kim satın almak istiyor?

Futbol yorumcusu ve eski hakem Erman Toroğlu, bugünkü yazısında Digitürk'ü satın almak için yapılan pazarlıkları kaleme aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), TMSF'nin elinde olan Digiturk'ün yüzde 63 hissesini alma projesi olduğu öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, Türkiye Futbol Federasyonu, TMSF'nin elinde olan Digiturk hisselerinin yüzde 63'ünü alma yolunda adımlar atıyor. Dünyada ilk olacak olan bu durum önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.
TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in konuyla ilgili olarak Kulüpler Birliği yetkilileriyle görüştüğü ve olaya sıcak bakıldığı öğrenildi. 
Daha önce de Demirören'in Dıgıturk'ün yüzde 53 hissesini satın almak için Mehmet Emin Karamehmet ile prensip anlaşmasına vardığı ileri sürülmüştü.
ERMAN TOROĞLU DA DOĞRULADI 

Erman Toroğlu, bugünkü köşesinden TFF'nin Digitürk'e talip olduğu haberini doğruladı ancak TFF'nin tarafsız bir kurum olması gerektiğini söyledi. 

İşte Erman Toroğlu'nun yazısı;

Dünyada bir ilke şahit olacağız herhalde...
Bir duyum geldi; Türkiye Futbol Federasyonu kurumsal olarak Digiturk'le pazarlığa oturuyormuş... Konuşmalar başlamış.
Böyle bir şey var mı, doğru mu? Eğer doğruysa, hem alıcı hem de satıcı olarak bir mal nasıl pazarlanacak? Burada Türkiye Futbol Federasyonu'nun tamamen tarafsız olması gerekmez mi? Çünkü bir tarafta kulüpler olacak bir tarafta da yayıncı kuruluş. Bunlar bu malın pazarlığını yaparken, Futbol Federasyonu'nun kenarda durup, yüzde 100 tarafsız olması gerekmez mi? Yine eğer doğruysa, Digiturk'ü Futbol Federasyonu alırsa 3 dakikalık görüntüleri bütün televizyonlara vereceklermiş. Düşünce olarak iyi birşey ama bu görüntüleri verirken Futbol Federasyonu tamamen tarafsız mı hareket edecek yoksa kendi tayin ettiği hakemlerin hatalarını ve günahlarını kapatmak için belli görüntüleri yollamayacaklar mı?
Veya maçlarda çıkan olaylarda işine gelen görüntüleri verip, işine gelmeyenleri vermeyecekler mi?
Maçlara giden temsilciler ve gözlemciler Futbol Federasyonu bünyesinde çalışan insanlar değiller mi? Bunların da zor durumda kalmaması için yayınlar nasıl verilecek? Veya işler kötü gidip şampiyonluk koparsa, malın değeri düşme korkusuyla maçlara ince ayar yapılabilir mi?