Gündem
15 Eki 2010 08:17 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:43

ERMAN TOROĞLU'NDAN ARDA'YA SERT YANIT; ''PAZAR AKŞAMI KİM ŞEREFSİZ GÖRECEĞİZ!''

“O akşam tüm Türkiye kimin ne olduğunu görecek, ben şimdi herkesin eteğindeki taşı dökmesini bekliyorum.”

GALATASARAY Kaptanı Arda Turan’ın sert bir şekilde eleştirdiği Erman Toroğlu, Turan’a ve Galatasaray Kulübü’ne pazar gününe kadar yanıt vermeyeceğini açıkladı.

Toroğlu, “Pazar akşamı tüm Türkiye kimin, ne olduğunu görecek” dedi. Toroğlu, kısaca şunları yazdı; “Arda Turan’ın ve Galatasaray Spor Kulübü’nün açıklamalarını hepiniz okudunuz. .

Bu konuşmayı ben televizyon ekranından yaptım. Onun için de yanıtını televizyon kanalında vereceğim. Ama şunu açık ve net bir şekilde ifade etmeliyim. Ben ne söylediğimi biliyorum. Lütfen pazar akşamını bekleyin. Çünkü o akşam, tüm Türkiye, kimin ne olduğunu görecek. O zamana kadar herkes eteğindeki taşı döksün.”

ARDA NE DEMİŞTİ?
Bir şerefsizlik gidiyor. Nefret ediyorum...

“BİZİM ülkemizde herkes doktor olmuş ve fikir beyan ediyor. Biri çıkıp ‘Seks yüzünden olmuştur” diyor. Biri şerefsizlik yapıyor, diğeri alıp o şerefsizliği gazetesine manşet olarak koyuyor. Bir de utanmadan benim kız arkadaşımla fotoğrafımı koymuşlar. Bir şerefsizliktir gidiyor. Bazı şeylerden nefret ediyorum. Şerefsizlik diz boyu, bir şey yapamıyorsunuz. 238 maç oynayan Arda’ya saygı yok.”

ERMAN HOCA NE DEMiŞTi

Ben kendi sorunumdan söz ediyorum, Arda’dan değil
Erman TOROĞLU: Arkadaş şunu söyleyeyim, ben bu sakatlığı geçirdim. Benim bu sakatlığı geçirmeme sebep, takım o zaman pazar-çarşamba maç yapıyordu. Ben kendime bakmadım, kabahat bendeydi, tamamen bendeydi. Fazla seks ve dinlenmemekten dolayı ben bu sakatlığı geçirdim. Kendime daha iyi bakarak, daha sonra acı çekerek bunu kendi kendime iyi etmeye çalıştım. Ama bunun suçu bendeydi.

Serhat ULUEREN: Sizde böyle oldu diye Arda da böyle olacak değil.

Erman TOROĞLU: Ben kendi sorunumdan bahsediyorum. Futbolcu kuvvetli olduğu zaman daha az sakatlanır, kendine bakmadı mı bir tarafı otomatik sigorta gibi patır kütür atar.

Fazla seksten dolayı sakatlık olur mu?

Alakası yok
Prof. Dr. Ömer TAŞER (TFF Sağlık Kurulu Başkanı)
Alakası yok. Tam tersi, seks yapmayan kişilerde birikim olur. Bu da o kişiyi etkiler. Eğer değişik kişilirle seks yapılırsa ondan geçecek hastalıklar vucuttaki direnci azaltır.

Sporcu fıtığı
 Prof.Dr.Burhan USLU (Ortapedi Uzmanı)
Fazla seksten sakatlık olmaz. Arda’nın ameliyat olduğu yer adale yırtığından dolayı oluşan kasık fıtığıdır (sporcu fıtığı). Kendisi doğru adrese gitti. Fazla seks insanı yorgun düşürür.

Kadınlarda da olur
Dr. Adnan BAĞRIAÇIK (Basketbol Milli Takım Doktoru):
Bunun seksle uzaktan yakından hiçbir alakası yok. Bayan sporcularda da görülebilecek bir rahatsızlık bu. Arda’nın ameliyatında görüldüğü üzere bir kasık fıtığı olayı.