Gündem
28 Tem 2016 17:33 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:25

Erler Film 60 yıllık arşivini açıyor!

Yönetmen ve yapımcı Türker İnanoğlu tarafından kurulan film yapım şirketi Erler Film'in 60 yıllık arşivi internete yüklenecek

Google Haberlere Abone ol
Erler Film'in kurucusu Türker İnanoğlu, 80 yaşında olduğunu ve 60 yıldır bu işi yaptığını söyledi.

Seyircinin 60 yıllık birikimi izlemesini istediğini belirten İnanoğlu, "Arşivler hep ölümden sonra açılır. Ben arşivimi ölmeden önce açmak istedim.  Amacım tamamen, ölmeden önce dünya gözüyle seyircilerin arşivimizi gördüğünü, mutlu olduğunu görmek ve hissetmek" dedi.

İnanoğlu, 205 film ile 4 bin 264 bölüm televizyon dizisi, müzik ve eğlence programlarından oluşan arşivi internete yüklemenin Erler Film'e bir katkısı olmadığını ancak Türker İnanoğlu Vakfı'na (TÜRVAK) fayda sağlayacağını ifade etti.

Yüklenen arşivin sadece Erler Film'in olmadığını aktaran İnanoğlu, "Diğer ulusal şirketlerimin arşivi de içinde. TİM'in arşivi içinde. Daha  önce Süper Kanal diye bir kanalım vardı. Bunun arşivi de içinde. Hepsini  boşalttık, hayırlısı" şeklinde konuştu.

Arşivden Youtube'a ilk olarak Hadi Çaman ve Füsun Erbulak'ın rol aldığı 'Üçlü İlişki' isimli Oyun ile gülşen Bubikoğlu ve Müjdat Gezen'in oyuncuları arasında yer aldığı 1981 yapımı 'Gırgıriye' filmi eklendi.