Medya
15 Ara 2021 10:40 Son Güncelleme: 15 Ara 2021 10:59

Erken seçimle ilgili çarpıcı tarih kehaneti! ‘Eğer üstü olursa…’

Mustafa Balbay, ekonomik kriz gündemiyle ilgili olarak kaleme aldığı yazısında seçimle ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay, bugünkü köşesinde ekonomik kriz gündemiyle ilgili olarak, "Kriz halka heyet geçecek. Toplu halde, heyet halinde, çarşı-pazar, okul-sağlık her taraftan heyet geçecek... Ama iktidara teğet geçecek!  Hiç dokunmadan... Deprem gibi! Merkez üssü milletin cebi, iktidar sadece artçı sarsıntı gibi hafifçe hissediyor" dedi.

Balbay, halkın krizler karşısında sesini yükseltememesi, bunun nedenlerini sorgulayamaması için "daha kötüsü olabilir" tedirginliğinin yerleştiğini söyleyerek, "İnsanlar daha kötüsü olabilir endişesinin pençesinde durumunu koruma kaygısında. Bu da bir sanat!" yorumunu yaptı.

Balbay, devamında ise şu ifadeleri kullandı:

"Günlerce asgari ücret üzerinde “bayram” havası estirmeyi denediler. Görüyoruz ki hesaplar ayrı. 4 bin 500’ün üstü olursa yılın ortasında seçim var. 4 bin civarında kalırsa biraz daha bekleyecekler. Ankara’da yapılan hesaplar böyle. Sorun, millet hangi parayla geçinir değil, seçime hangi iklimde gidilir!

Millet “en kötüye” yakalanmamak için “mevcut kötüye” katlanmaya çalışıyor.”

Yazının tamamı için tıklayın!