Gündem
22 Oca 2024 14:38 Son Güncelleme: 22 Oca 2024 14:40

Erkan ABD'den döndü, Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı

20 gündür ABD'de bulunan ve hakkında çeşitli iddialar atılan Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan Türkiye'ye döndü. Erkan Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı.

Yılbaşı sonrası yatırım toplantılarına katılacağı gerekçesiyle ABD'ye giden Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan 20 gün sonra Türkiye'ye döndü. Yokluğunda kendisi ve ailesi hakkında çeşitli iddialar ortaya atılan, görevden alınacağı spekülasyonları yapılan Erkan bu sabah Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu'na katıldı. 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ve Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci de katıldı. 

Toplantıda kripto varlık düzenleme taslağı, KİT reformu, 102 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile devlet yardımlarında mevcut durum gibi konuların değerlendirileceği öğrenildi.