Gündem
30 Nis 2021 15:47 Son Güncelleme: 30 Nis 2021 17:24

Erdoğan'ın 'Tam kapanmada İstanbul'da mısınız?' sorusuna yanıtı gündem oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası Türkiye'nin gündeminde yer alan konulara ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'daki Hz. Ali Camisi'nde kıldı. Cuma namazını kılan Erdoğan'a, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen eşlik etti.

''HENÜZ KARARIMI VERMEDİM''
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, tam kapanma döneminde İstanbul'da kalıp kalmayacağına ilişkin soru üzerine, "Şu anda daha henüz kesin kararımı vermedim ama buralardayım. En kötü ihtimalle Türkiye'deyim" dedi.

KILIÇDAROĞLU GÖNDERME YAPTI
Erdoğan'ın sözleri sosyal medyada gündem olurken Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Erdoğan'ın bu sözleri üzerine Twitter'dan göndermede bulundu. Kılıçdaroğlu paylaşımında, "Aşı nerede?' diyoruz, 'Kabul etmiyorum' diyor. Neyse ki ülkede olmasının en kötü ihtimal olduğunu kabul ediyor artık." ifadesini kullandı.