Medya Günlüğü
21 Oca 2021 10:53 Son Güncelleme: 21 Oca 2021 11:27

Erdoğan'ın medyadan gizlenen sır ziyareti!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçen cumartesi günü İstanbul’da kameralardan uzak gerçekleştirdiği ziyaret gündeme geldi.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Nizam Partisi’nin kuruluşundan bu yana Erbakan’ın yanında yer almış Nedim Urhan’la buluştu.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında ziyarete ilişkin “Erdoğan’ın ziyaret ettiği ismin Milli Görüş içerisinde ciddi bir saygınlığı var. Doç. Dr. Nedim Urhan, Dar’ul Erkam Derneği’nin onursal başkanı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden emekli olmuş. Siyasetten ziyade İslami ilimlerin öğretilmesi üzerine yoğunlaşmış. Dar’ul Erkam Derneği bünyesindeki İslami İlimler Akademisi’nde temel İslami ilimler üzerine eğitim hizmetleriyle ilgileniyor” ifadelerini kullandı.

“RECAİ KUTAN’I DA ZİYARET EDECEĞİ SÖYLENİYOR”

Selvi yazısında buluşmada konuşulanları ve Erdoğan’ın ziyaretlerini ise şöyle aktardı:

“Erdoğan’ın ziyaretinde İslam dünyasının içinde bulunduğu durum konuşuluyor. İslami hizmetlerin önemi üzerinde duruluyor. Ama bu ziyaretin bir de siyasi yönü var. Erdoğan, Saadet Partisi’nin CHP ile millet ittifakı içinde olması yerine AK Parti ile cumhur ittifakında yer almasını istiyor. Ziyaretlerini de bu amaca dönük olarak gerçekleştiriyor. 8 Ocak’ta Milli Görüş’ün ağır toplarından Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmişti. Erdoğan, Asiltürk’le görüşmede ittifak konusunun gündeme geldiğini söylemişti. Erdoğan, önceki gün de merhum Erbakan’ın kabrini ziyaret ederek dua etti. Erdoğan’ın geç olmayan bir süre zarfında Saadet Partisi ve AK Parti tabanında ismi sevgiyle anılan eski bakanlardan Recai Kutan’ı da ziyaret edeceği söyleniyor.”

GÖRÜŞMEDEN KARE

Artvin Medya adlı yerel sitede ise görüşmeden bir kare yer aldı. Fotoğraf, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvinli Hemşehrimiz Doç.Dr. Nedim Urhan Hocayı evinde ziyaret etti” başlığıyla duyuruldu.

İşte o kare: