Ekonomi
03 Ağu 2022 08:24 Son Güncelleme: 03 Ağu 2022 08:24

Erdoğan'ın duyurduğu sosyal konut projesinde detaylar belli oluyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi" dediği, detaylarının gelecek ay yapılacak tanıtım toplantısında duyurulacağı sosyal konut projesinde yüzde 10 peşinat isteneceği, 15 yıl vadeli olacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi" dediği, detaylarının gelecek ay yapılacak tanıtım toplantısında duyurulacağı sosyal konut projesinde yüzde 10 peşinat isteneceği, 15 yıl vadeli olacağı belirtildi.

TOKİ’nin proje kapsamında 81 ilde en az 150 bin konut inşa etmesi bekleniyor. Hâlihazırda ev sahibi olmayan, herhangi bir mal veya mülk için hissedar olmayan dar gelirli vatandaşlar, uygun taksitlerle ev sahibi olacak.

Kuraya katıldıktan sonra ev almaya hak kazanan vatandaşlar, 15 yıla varan vade seçenekleriyle ev taksiti ödeyecek. Bu arada, şehit yakınları ve gaziler için satışta özel kontenjan açılacak. Evler için belirlenmesi beklenen peşinat tutarı ise evin fiyatının yüzde 10’u civarında olacak. 2+1 ve 3+1 şeklinde tasarlanması beklenen dairelerin fiyatları ise henüz netleşmedi.