Gündem
07 Nis 2021 00:05 Son Güncelleme: 07 Nis 2021 00:48

Erdoğan'ın danışmanı Saadet Oruç'un büyük değişimi! Tesettüre girdi!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanlarından Saadet Oruç tesettüre girdi.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanlarından  Saadet Oruç, sosyal medya hesapları üzerinden yeni halini paylaştı.

Paylaşımın ardından fotoğrafa çok sayıda beğeni ve yorum geldi. Yorumlar başörtüsünün Saadet Oruç’a yakıştığı şeklinde oldu.

SAADET ORUÇ KİMDİR?

1995-2002 Ankara’da sırasıyla Demokrasi, Turkish Daily News, BRT, Kanal 7′de diplomasi muhabiri olarak çalıştı. Radio Free Iraq Türkiye muhabirliği 2002′den 2007 Ocak ayına kadar Sabah Gazetesi ve DHA Paris muhabiri olarak görev yaptı. 2007 Ocak ayından Eylül 2013'e kadar Kanal 24 ve Star Gazetesi Avrupa Temsilcisi olarak birçok başarılı haber ve röportajlara imza attı. Paris'te görev yaptığı esnada gazete tarafından Mısır’daki darbe olaylarını takip etmek için görevlendirilen Oruç, Mısır'dan sonra Türkiye'ye döndü. Türkiye’ye döndükten sonra Star Gazetesi Dış Haberler Müdürlüğü’ne atandı.Tecrübeli gazeteci, 2015 yılının Kasım ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teklifi üzerine Beştepe'de danışman olarak göreve başladı.