Gündem
12 Şub 2014 08:10 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:56

Erdoğan'dan Zaman muhabirine fırça! Bunu patronlarına sor!

Başbakan Erdoğan, internete düşen ses kayıtlarıyla ilgili soru soran Zaman gazetesi muhabiri üzerinden cemaate yüklendi.

"Bu iddiaların hepsinin altında patronların var" diyerek başladığı konuşmasında, Urla'daki villaların şahsıyla ilgili olmadığını ve yargı sürecinin devam ettiğini söyleyen Erdoğan, kendisine hakaret edildiği için Habertürk'ü aradığını söyledi ve kimi zaman bu şekilde hukuka dayalı aramaları gerçekleştirdiğini ifade etti.

Başbakan Erdoğan, İspanya Başbakanı Rajoy ile birlikte düzenmediği basın toplantısında Zaman gazetesi muhabirinin sorularını cevapladı. Oldukça sert bir üslupla, internete düşen ses kayıtlarıyla ilgili sorularını cevaplayan Erdoğan, bu tür iddiaların arkasında cemaat medyasının olduğunu iddia etti. İşte Erdoğan'ın o sözleri;

BUNU PATRONLARINA SÖYLE

"Öncelikle iddia ediliyor ifadelerini bir kenara koy. İddia ediyoruz de. Çünkü bu iddiaların hepsinin altında patronlarınız ve dışa bağlı olduğunuz yer var. Urla’daki olayı söylüyorsunuz. Bu olay şahsımla alakalı değil. Hukukta bir kaide vardır, bunu öğren. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Müddei kim. Mensubu olduğun gazete. Şu anda yargı süreciyle ilgili bu konuyu neden gelip bana yöneltiyorsun. Bunu patronlarına sor. Benim senede 3-5 kere görüştüğüm çok yakın bir dostuma ait 35 yıllık bir yerdir. Bunu da patronlarına söyle. Ama patronların doğru konuşmamayı adet edindikleri için burada da aynı şeyi devam ettirmektedirler. Bununla ilgili başbakanı lekeleyemezsiniz.

HABERTÜRK GÖRÜŞMESİ

Evet Fas’tan aradım. Sadece hatırlatmayı yaptım. O şahıslarda altyazıyla ilgili olarak bize yapılan hakaretlerle ilgili gerekli uygulamayı yaptılar. Ben ya da arkadaşlarım yeri gelmiş bu tür hakaretler yapıldığı zaman sizin gazetenize de demişizdir. Sabah –ATV ile ilgili havuz ifadesini kullanıyorsunuz. Bunu siz uyduruyorsunuz. Ne havuzu? Hisselerini amcasına satıyor. Havuz mu bu? Bunları patronlarına söyleyecek irade zaten sende yok. Söylesen de netice alamazsın. Maşallah birileri rüyalara büyük itibar ediyorlar. Tweetleri iki katına arttırmayı söylüyorlar. Sen de fetvayı aldığınıza göre tweetleri iki katına arttırmaya devam et.”