Politika
25 Eki 2020 16:11 Son Güncelleme: 25 Eki 2020 16:17

Erdoğan'dan o karikatüre çok sert tepki: Haddini bil!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da partisinin il kongresinde konuştu.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Malatya'da yaptığı konuşmada Hollandalı Geert Wilders'ın paylaşımını değerlendirdi.

Erdoğan'ın konuyla ilgili sözleri şöyle:

"Fransa’nın başındaki zat şaşırmış, yatıyor kalkıyor Erdoğan’la uğraşıyor. Önce sen kendine bir bak. Dün Kayseri’de de söyledim bu bir vaka. Onun için bir kontrolden geçmesi lazım.

Hollanda’da bir milletvekili müsveddesi var. Haddini bil. Faşizm bizim kitabımızda yok sizin kitabınızda var."  

NE OLMUŞTU?

Özgürlük Partisi (PVV) başkanı Geert Wilders, AKP'li cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. Wilders Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Erdoğan'ın bir karikatürüne yer vererek "Terrorist" notunu düştü.

AKP'DEN İLK TEPKİ
Twitter hesabından paylaşıma tepki gösteren AKP sözcüsü Ömer Çelik, "Ahlaksız, insanlık düşmanı ve faşist... Bu ahlaksız faşistlerle mücadele etmek insanlık görevidir. Bunlar ne diyorsa, insanlık tam zıddındadır. Cumhurbaşkanımıza saldırmalarının tek sebebi, Cumhurbaşkanımızın insanlık adına tavizsiz şekilde mazlumların yanında yer almasıdır.

Bu insanlık düşmanı faşistlerin Cumhurbaşkanımıza saldırmasından gurur duyuyoruz. Çünkü bunlar insanlık adına mücadele eden herkese düşmandırlar. Bunların övdüklerinden olmak utançların en büyüğüdür. #GeertWilders gibi faşistler Cumhurbaşkanımıza saldırırken niyetleri Suriye'de, Libya'da mazlumların kanını dökmektir ve Avrupa'da Hitler'in Yahudilere yaptığı zalimliği Müslümanlara yapmaktır.

Cumhurbaşkanımız işte bu faşizme geçit vermiyor. Bu faşistlerle mücadele edeceğiz. Bu mücadeleyi insanlık adına yükselteceğiz. Cumhurbaşkanımızın bu faşistlere geçit vermeyen mücadelesi, insanlık düşmanlarıyla mücadeledir" dedi.