Politika
02 Eki 2022 16:56 Son Güncelleme: 02 Eki 2022 16:59

Erdoğan’dan İmamoğlu için sert sözler! ‘Eli İstanbul’da gözü başka yerde olanların…’

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı açılış töreninde önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki göstererek "Eli İstanbul'da gözü başka yerde olanların eksiğini biz tamamlıyoruz. Mevcut Belediye Başkanı 'Ben de bir köşesinden tutayım.' Yok, böyle bir derdi yok" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen İstasyonu'nda Pendik-Sabiha Gökçen Metro Hattı Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki göstererek, "Eli İstanbul'da gözü başka yerde olanların eksiğini biz tamamlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Sabiha Gökçen'e Pendik'ten 10 dakikada, Kartal'dan 12 dakikada, Kadıköy'den 50 dakikada ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Bugünkü açılışla, İstanbul'daki raylı sistem ağı uzunluğunu 270 kilometrenin üzerine çıkarıyoruz.

"BİRİLERİ BİZİM YAPTIĞIMIZ RAYLI SİSTEMLERİ SAHİPLENMEK İSTİYOR"

Birileri bizim yaptığımız raylı sistemleri sahiplenmek istiyor. Bunlara en güzel cevabı haziranda vermeye hazır mıyız? Muhalefet inşaatı başlamış metro hatlarına hafriyat dökerken, biz bakanlığımız ve belediyelerimiz vasıtasıyla vatandaşlarımızı en hızlı, en güvenli, ekonomik ulaşım ağı olan raylı sistemlere kavuşturmaya devam ediyoruz. Manifestomuzun adı 'Türkiye Yüzyılı'dır.

İMAMOĞLU'NA SERT TEPKİ

Bu aziz şehir için çalıştık, ter döktük. Hiçbir zaman bahane üretmedik. Eli İstanbul'da gözü başka yerde olanların eksiğini biz tamamlıyoruz. Mevcut Belediye Başkanı 'Ben de bir köşesinden tutayım.' Yok, böyle bir derdi yok. Şu anda göreve geldiğinden beri her taraf çukur.

Sel oluyor, kar yağıyor, biz anında vatandaşımızın yanında oluyoruz. İstanbul Belediye Başkanı nerede, Bodrum'da. Ama Erdoğan'ın bakanları vatandaşlarının yanında. Devlet yönetmek, bakkal yönetmeye benzemez.

"KESİNLİKLE GÖZ YUMMAYACAĞIZ"

Aile kurumumuza yönelik saldırılara kesinlikle göz yummayacağız. Batıda asla teşebbüs edemeyecekleri rezillikleri burada sergilemek isteyenlerin derdi hürriyet değil sosyal yapımızı tahrip ederek geleceğimize darbe vurmaktır.

Her kesimin temel hak ve özgürlüklerini kullanabilmesi noktasında ne kadar hassasiyet gösteriyorsak, milli ve manevi değerlerimizi korunması konusunda da aynı derece dikkatli davranacağız.

"CHP, TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KUKLASI HALİNE GELMİŞTİR"

(Mersin'deki terör saldırısı) Saldırganları terör örgütüne katılım konusunda himaye ve teşvik eden HDP'dir. Bu teröristleri kamuoyu önünde savunma aklama görevini de CHP üstlenmiştir. Atatürk'ün partisi olduğunu söyleyen CHP, terör örgütünün kuklası haline gelmiştir."