Politika
23 Haz 2021 18:33 Son Güncelleme: 23 Haz 2021 18:34

Erdoğan'dan belediye başkanlarına 'ihale' talimatı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili belediye başkanlarıyla bir araya geldiği toplantıda, başkanlara ihale talimatı verdi.

CHP'li belediyelerin toplantılarını ve ihalelerini canlı olarak yayınlamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan da belediye başkanlarına dikkat çeken bir talimat geldi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde AKP’li belediye başkanlarıyla bir araya Erdoğan şunları söyledi:

Sizlerden hizmet ederken samimiyeti güler yüzü bırakmamanızı istiyorum. Sokaktan, çarşıdan ayağını kesmemelidir. Emek vermeden sadece sosyal medya mecralarıyla vatandaşın kalbine girilemeyeceği çok açık ortaya çıkmıştır. Sosyal medya belediyeciliği, hizmet belediyeciliğinin yerini alamaz.

CANLI YAYINLAYIN

İmar düzenlemelerinde asla şaibeye yer vermeyecek şekilde adil ve açık bir çalışma ortaya koymanız gerekiyor. Aynı şekilde ihaleleri mutlaka şeffaf bir şekilde gerçekleştirin, hatta tüm ihaleleri canlı yayınlayın.

EN ÖNEMLİ GÖREV

Sizlerin milletimizin gönlünüze girmedeki başarısı 2023'teki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin de sonucunu etkileyecektir. Sorunları yerinde görmenizi, vatandaşlarımızın dertleri ile dertlenmenizi özellikle rica ediyorum. Halkımızla kapı dışından değil kapılar çalınarak evlere misafir olmaya mecburuz. Mütevazi olmak, tevazu içinde çalışmalarımızı yaygınlaştırmak bizim için en önemli görev.