Gündem
17 Mar 2016 10:48 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:24

Erdoğan'a hakaretten yargılanan İrfan Değirmenci: 'Gazetecilikten başka suçum yok!'

Kanal D Haber Günaydın programının sunucusu İrfan Değirmenci, bugün, hakim karşısına çıkacak.

Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla bugün hakim karşısına çıkacak Kanal D’nin sabah haberleri sunucusu İrfan Değirmenci, ''Kimsenin malını çalmadım, kimseyi öldürmedim, hayatımda kimseye hakaret etmedim, kimsenin canı yansın istemedim. Gazetecilikten başka suçum yok'' dedi.

Programında "Katil Erdoğan" yazılı pankartın 2-3 kez ekran arkası görüntüsü olarak görülmesi üzerine Değirmenci hakkında TCK 299'dan soruşturma başlatılmıştı.

"DAVA BUGÜN GÖRÜLECEK"

Değirmenci, sanık sıfatıyla yargılanacağı duruşmanın 17 Mart'ta görüleceğini, Twitter'dan, "09:15'te Bakırköy adliyesinde sanık olarak yargılanacağım. TCK299 Yayınladığımız bir haberdeki görüntüde pankartta yazan sözler için 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığım dava yarın görülecek" ifadeleriyle bildirdi. Yargılanacağı dava konusundaki düşüncelerini de ifade eden Değirmenci, şu ifadeleri kullandı:

"Kimsenin malını çalmadım, kimseyi öldürmedim, hayatımda kimseye hakaret etmedim, kimsenin canı yansın istemedim. Gazetecilikten başka suçum yok! Kimsenin uğradığı haksızlığa sessiz kalmadım, gücüm yettiğince ses vermeye çalıştım. Korkmadan haklının, mağdurun yanında oldum. O da bana yeter. Ben gidersem belki bir kalp kırılır, başka da bir şey olmaz."