Gündem
25 Şub 2024 14:40 Son Güncelleme: 25 Şub 2024 14:46

Erbakan’ın damadı, Erdoğan iddiasını doğruladı! ‘Başka bir polis ekibi gelerek…’

Yeniden Refah Partisi İBB Başkan adayı Mehmet Altınöz, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun "Erbakan Hoca, 2006 yılında hapse mahkûm olduğunda Tayyip Erdoğan polisle evini kuşattırdı. Hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi" iddiasını doğruladı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2006 yılında Necmettin Erbakan'ı hapse attırmak istediğini öne sürdü.

KRT TV'de konuşan Karamollaoğlu, "Erbakan Hoca, 2006 yılında hapse mahkûm olduğunda Tayyip Erdoğan polisle evini kuşattırdı. Hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi" dedi.

Karamollaoğlu'nun gündeme oturan iddiasını, Yeniden Refah Partisi İBB Başkan adayı Mehmet Altınöz doğruladı.

Altınöz, KRT TV yayınında "Evet, doğru. Temel Bey'in anlatmış olduğu olay 2006 yılında gerçekleşti. Erbakan hocamızın konutunda İçişleri Bakanlığı'nın görevlendirdiği koruma polisleri varken başka bir polis ekibi gelerek Erbakan hocamızı götürmeye çalıştı" dedi.

İşte o açıklamalar...

KARAMOLLAOĞLU NE DEMİŞTİ?

"AK Parti Erbakan hocaya karşı çıktı hayattayken. ABD'den dönerken BOP'un eş başkanıyım diye döndü sayın Erdoğan. Daha sonra Erbakan hoca 2006 yılında hapse mahkum olduğunda polisle evini kuşattırdı, hapse attırmak için büyük bir gayret içine girdi" ifadesini kullanan Karamollaoğlu, şöyle devam etmişti:

"Çünkü mahkum olmuştu. Evinden alacak ve onu bir bakıma kötü göstermek için hapse attıracak. Evi kuşatıldı. O zaman Hasan Kalyoncu, Tayyip Bey'e gitti 'Böyle yaparsan burayı senin başına yıkarım. Ben seni siyaseten yaşatmam. Böyle bir işi yapamazsın' dedi. Onun üzerine Tayyip bey ev hapsine çevrilmesini sağladı."