Medya
29 Nis 2021 10:57 Son Güncelleme: 29 Nis 2021 11:25

Emin Çölaşan'dan iktidara zehir zemberek sözler: Bunu da ellerine yüzlerine bulaştırdılar

Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan, hükümetin 17 günlük tam kapanma dolayısıyla esnafa veya vatandaşa herhangi bir destek paketi açıklamamış olmasını eleştirdi. Çölaşan, bu yasak süresi boyunca uygulanacak “alkol yasağına” da tepki gösterdi.

Çölaşan, bugünkü “Bunu da ellerine yüzlerine bulaştırdılar” başlıklı köşe yazısında iktidarın tam kapanma süresi boyunca gerekli ön önlemleri almadığını ifade etti.

“İktidardakilerin refah içerisinde yaşadığını” öne süren yazar, “Lüks, israf, şatafat, kibir içinde ve hiç utanıp sıkılmadan yaşıyorlar” dedi. Yazısının devamında 17 günlük süre boyunca alkollü içki satılmayacak olmasını da eleştiren Çölaşan, şu ifadeleri kullandı:

"Ben sigara içen, ancak alkolle arası hiç olmayan sıradan bir vatandaşım… Bazı sosyal ortamlarda bir duble rakıyı bile içemem, yarısı bardağımda kalır. Bir şişe birayı içemem, onun da yarısı bardakta kalır. Fazlasını içim almaz. Ancak bunlar şimdi tam kapanma şovu ile birlikte bir de içki satışı yasakları getirdiler. “Fırsat bu fırsattır, içirmeyelim bunlara” dediler…

Ve Türkiye genelinde 17 gün boyunca içki satışlarına yasak geldi. Marketler, bakkallar, büfeler, tekel bayileri dahil bütün kesimleri kapsayan bir yasak! Ramazan ayını da bu işin bahanesi olarak kullandılar. Bu yasağı önümüzdeki dönemlerde kendi seçmenlerine yönelik oy toplama vesilesi olarak kullanacaklar."

Bu yasağın nereden çıktığının, nasıl ve hangi nedenle alındığının bilinmediğini vurgulayan Çölaşan, şöyle devam etti:

"Üstelik İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanıp 81 ilin valiliklerine gönderilen kapsamlı genelgede bir sürü yasak getirilirken “İçki yasağından” söz edilmiyor. Kendilerinden olmayan herkesi aptal, ahmak, şapşal, geri zekalı görmekten artık vazgeçsinler. Temeli olmayan bu karar milyonlarca insanımızın yaşam biçimine, özel yaşamına ve tercihlerine apaçık, fütursuzca müdahale etmenin ta kendisidir. İdeolojik dayatmadır. Kendi seçmenlerine gönderilen siyasi bir mesajdır. Her zaman olduğu gibi ramazan ayının alet edilmesiyle birlikte içinde din sömürüsü barındırmaktadır. Suçtur. Üstelik Türkiye genelinde on binlerce esnaf bu saçma sapan, anlamsız ve tutarsız karar nedeniyle bir kez daha mağdur edilmiş olacaktır."

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN