Dünya
07 Mar 2020 15:08 Son Güncelleme: 07 Mar 2020 15:12

Elon Musk'tan Koronavirüs paylaşımı! Tepki çekti!

Tesla ve SpaceX’in ünlü CEO’su Elon Musk, Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan koronavirüs ile ilgili bir paylaşım yaptı. Musk'ın paylaşımı tepki çekti.

Elon Musk cuma günü Twitter hesabından yaptığı paylaşımda koronavirüse değindi. Salgınla ilgili paniği “aptalca” diye niteleyen Tesla CEO’sunun sözleri tepki çekti.

Independent Türkçe'nin haberine göre; Musk’ın “Koronavirüs paniği aptalca” diye yazdığı paylaşım, salgın hakkındaki ilk yorumu oldu ve bazı kullanıcıların tepkisini çekti.

Kullanıcılardan biri, “Salgını bitirdiğin için teşekkürler Elon” diye yazdı.

 

Bir diğer kullanıcı ise, “Sanırım milyarder olunca ölmekten korkmana gerek kalmıyor” yorumunu yaptı.

 

İki ay önce Çin’in Vuhan kentinde başlayan ve COVID-19 diye bilinen salgın, 93 ülkede tespit edildi. 100 binden fazla kişinin enfekte olduğu salgında 3 bin 400’den fazla kişi de hayatını kaybetti. Vakaların çoğu Çin'de tespit edildi.

Business Insider’ın aktardığına göre Musk’ın yorumları, hastalığın ABD’de yayılmasınına ardından geldi. Ünlü girişimcinin yaşadığı Kaliforniya’nın da dahil olduğu çeşitli bölgelerde toplam 240 vaka kaydedilirken, 14 kişinin de hayatını kaybettiği bildirildi.