Gündem
25 Oca 2020 11:39 Son Güncelleme: 25 Oca 2020 14:22

Elazığ depremi sonrası ABD'den korkutan harita!

Merkez üssü Elazığ olan depremde kuzeyden güneye bütün Türkiye sarsılırken, Suriye ve Irak’ın geniş kesiminde de hissedildi. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin salladığı yerleri gösteren bir harita yayınladı.

Google Haberlere Abone ol

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde, yerin 10 kilometre derinliğinde 6.8 büyüklüğünde deprem yaşandı.

Haber7'de yer alan habere göre, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremde 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 1015 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Deprem, Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman başta olmak üzere pek çok ilde hissedildi.

Büyük sarsıntı, Türkiye’nin kuzeyindeki Trabzon, Samsun, Giresun ve Artvin’den en güneydeki Hatay, Mardin, Gaziantep ve Şanlıurfa’ya kadar her yeri salladı.

Deprem, Türkiye’nin güney komşuları Suriye ve Irak’ın geniş kesiminde de sert biçimde hissedildi. Sarsıntının etkileri Suriye’nin batısındaki Hums’tan Irak’ın ortasına kadar ulaştı.

Sosyal medyada ise depremin Lübnan, Gürcistan ve Ermenistan gibi ülkelerde de hissedildiğini bildiren mesajlar paylaşıldı.

Bunlardan biri de, Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) tarafından yayımlanan, 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin salladığı yerleri gösteren bir haritaydı.

İşte o harita...