Gündem
26 Oca 2022 14:02 Son Güncelleme: 26 Oca 2022 14:06

El Salvador Başkanı Bukele'den Türkiye paylaşımı: Güzel insanların güzel ülkesi

Dedeleri Osmanlı pasaportuyla Filistin'den Orta Amerika'ya göç eden El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Türkiye ziyaretinden görüntüler paylaştı. Bukele, Türkiye ziyaretine ilişkin görüntülerin yer aldığı paylaşımda, "Ah Türkiyem! Güzel insanların güzel ülkesi" ifadelerini kullandı.

El Salvador Devlet Başkanı Bukele, Türkiye ziyaretinden görüntülerin yer aldığı bir videoyu yine Türkçe bir mesajla paylaştı.

"GÜZEL İNSANLARIN GÜZEL ÜLKESİ"
Türkçe paylaşımda, "Ah Türkiyem! Güzel insanların güzel ülkesi… Mustafa Kemal Atatürk'ün emanetine, Osmanlı İmparatorluğu'nun hazinesine bu denli sahip çıkılmasına şahit olmak beni hem mutlu etti hem de gururlandırdı…" ifadeleri yer aldı.

 

ÇOK SAYIDA TÜRKÇE PAYLAŞIM YAPMIŞTI
Bukele, 19-21 Ocak'ta gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya gelmiş, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) ve Ankara Üniversitesi gibi kurumlarda temaslarda bulunmuştu.
Türkiye ziyareti sırasında ve öncesinde yaptığı Türkçe paylaşımlarla dikkati çeken Bukele'ye Ankara Üniversitesi'nde törenle "Dostluk Payesi Beratı" da verilmişti.