Gündem
11 Mayıs 2019 11:01 Son Güncelleme: 11 Mayıs 2019 11:52

Ekrem İmamoğlu'ndan sanatçılara çağrı: Korkmadan konuşmaya devam edin!

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Twitter'dan yayınladığı videoda sanatçılara korkmadan konuşma ve paylaşma çağrısında bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, sanatçılara Twitter'dan çağrıda bulundu.

İŞTE İMAMOĞLU'NUN PAYLAŞIMI:

"Susmamak, konuşmak demokrasinin ana ilkelerinden birisi. Fikrini özgüce söyleyebilmek. Hele Hele sanatçılar, akademisyenler, yazarlar, çizerler dünya o zaman güzel. Siyasetçiler hat bildiremez böyle bir şey yok. Konuşun, şiirler yazsın şairler. Türküler bestelesin, şarkılar bestelesinler ses sanatçıları. O güzel ses sanatçıları bunları dile getirsinler. Yazarlar makale yazsınlar, bizleri eleştirsinler. Topluma yön versinler. Bundan daha güzel ne olabilir ki. Siyasiler bundan memnun olmalı. Aksi taktirde siyasiler köşeye sıkışır. Özgürlük nefes gibidir. Özgür olmaya devam edin. Bunu da paylaşın. Bence aklınıza gelen tüm güzel duyguları, kucaklaşmayı, demokrasiyi her şey çok güzel olacak demeyi paylaşmaya devam edin. Cesurca ve Türkiye'nin geleceği için konuşun lütfen."

 

AK PARTİ YSK TEMSİLCİSİ RECEP ÖZEL SANATÇILARA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na destek veren sanatçılara karşı şu mesajı yayımlamıştı.

"Sanatınız da adamlığınız da yalan! Seçim yenilemeye verilen tepki adeta "emir komuta zinciri" gibi! Partiler kapatıldı sustular, kıyafetinden dolayı işten atılanlara sustular, PKK öldürürken sustular! Şimdi Ekrem için sıraya girdiler! Adaletinizin terazisini sileyim paslanmasın!"